Záujem zo strany Slovana si váži

Letná príprava sa pre belasých začína 5. júna. ŠK Slovan si ešte v zime na tri roky zazmluvnil služby jedného z elitných krídelníkov našej najvyššej súťaže, Erika Daniela. V novej sezóne tak belasí získali výbornú posilu na pravé krídlo, kde Erik zvedie zdravý konkurenčný súboj s Aleksandarom Čavričom.

„Teším sa, neskutočne sa teším, že prichádza deň, na ktorý som čakal posledných šesť mesiacov. Nemôžem však prísť do Slovana s tým, že budem len nadšený a uvoľnený. Práve naopak. Musím ešte dvakrát viac makať, pretože mám určitý zápasový výpadok, ktorý potrebujem dohnať. Počas posledných šiestich mesiacov som tvrdo makal aj mimo tréningov, aby som sa udržal v kondícii, čiže celý čas robím maximum, aby som sa vrátil do formy a bol pre Slovanom prínosom,“ hovorí pre oficiálny web belasých Erik Daniel.

Posledné mesiace naozaj neboli pre rýchloného krídelníka ľahké. Pre vysvetlenie – každý hráč má polroka pred koncom svojho kontraktu v doterajšom klube (v tomto prípade Ružomberka) podpísať zmluvu v novom klube (v tomto prípade Slovan). Erikovi končila v Ružomberku v lete zmluva, v zime využil svoje právo a od leta sa upísal Slovanu.

Keďže kluby sa nedohodli na podmienkach transferu v zime, zostal Daniel na jar oficiálne hráčom Ružomberka. Musel však trénovať s B-tímom, kde ale nemohol zasiahnuť do žiadneho súťažného zápasu. „Strašne ma mrzí, že to v bývalom klube takto dopadlo. Trénoval som s B-tímom, no zápasy mi hrať nedovolili. Prežil som psychicky náročné obdobie, ktoré ma však na druhej strane posilnilo. Teraz ma už len máločo dokáže rozhodiť,“ pokračoval náš krídelník. V zime médiami kolovali rôzne fámy o tom, prečo miesto zotrvania v bývalom klube zvolil Slovan. Erik všetko uviedol na pravú mieru a vyjadril sa úplne na rovinu. „Ak niekto tvrdí, že som sa rozhodol pre zmenu klubu kvôli peniazom, tak klame. Úprimne poviem, že financie som vôbec neriešil. Už dávnejšie som totiž bol rozhodnutý, že sa chcem v kariére posunúť vyššie. A keď o vás prejaví záujem taký klub ako Slovan, tak treba premýšľať hlavou a uvedomiť si, že taká šanca môže prísť len raz za život. Ja som sa jej v zime chopil a napriek tomu, čím som si počas posledných mesiacov prešiel, ani raz som svoje rozhodnutie neoľutoval. Bol by som hlúpy, ak by som ľutoval, že som sa upísal Slovanu.“

Foto

Pozitívne je, že Erik napriek zápasovému výpadku počas posledných mesiacov štandardne trénoval. A to nielen s ružomberským B-tímom, ale aj individuálne. S kondíciou mať problém nebude, pričom zápasové tempo si môže rýchlo prinavrátiť v šiestich dueloch letnej prípravy. „Tréningy v ružomberskom B-tíme pod vedením trénerov Haspru a Saparu boli aj z pohľadu kondície náročné, čiže s tou nemám žiaden problém. Mimo tréningov som ešte individuálne makal v posilňovni a taktiež som behával, keďže rýchlosť patrí k mojím silným stránkam a chcem sa v nej naďalej zdokonaľovať. Myslím si, že po pár zápasoch letnej prípravy sa opäť dostanem do tempa a neľahké obdobie zostane zabudnuté.“

Okrem individuálnej prípravy mala naša posila ešte jeden spôsob ako sa udržať v pozitívnom nastavení. „Keď už som na konci týždňa len ťažko zvládal fakt, že nemôžem hrať zápas, tak ma vždy nabila energiou návšteva Tehelného poľa. Bol som na takmer všetkých jarných domácich zápasoch. Vždy mi pomohlo, keď som videl výkony chalanov a podporu ľudí z hľadiska. Jednoducho paráda a už sa nemôžem dočkať, keď si aj ja zahrám na tomto krásnom štadióne.“

V stredu 5. júna vstúpi Erik premiérovo do našej kabíny a začne sa s tímom pripravovať na novú sezónu. „Mám obrovský hlad po futbale, no zároveň aj trochu rešpekt. Predsa len, doteraz som trénoval v ružomberskom B-tíme, kde sú šikovní chlapci, no sú ešte mladí. V Slovane sú výborní hráči, každý jeden má obrovskú kvalitu, čiže je ťažšie sa proti nim presadiť. Urobil som však maximum pre to, aby som prišiel čo najlepšie pripravený a verím, že sa do toho čím skôr dostanem,“ hovorí Erik Daniel, ktorý sa do Bratislavy sťahuje s partnerkou a dcérkou.

A na záver – mnohí fanúšikovia debatujú, akej národnosti je naša nová posila. Je Erik Daniel Čech alebo Slovák? „Narodil som sa v Hodoníne, mama je Češka a otec Slovák. Rodičia sa však hneď po mojom narodení presťahovali do Holíča, kde som vyrastal, no mám české občianstvo, keďže som sa narodil v Hodoníne. Odmalička však žijem na Slovensku a cítim sa ako Slovák, len mám český pas,“ uzavrel Erik Daniel.

Foto: SKSlovan.com

Pridaj komentár