Preview: SKA Petrohrad vs. HC Slovan Bratislava

Slovan sa na tripe predstaví na horúcom ľade v Petrohrade, kde si zmeria sily s Kovaľčukovou družinou. Súboj Dávida s Goliášom symbolizuje aj priepastný až 51 bodový rozdiel medzi oboma súpermi. Slovan navyše uzatvára tabuľku západnej konferencie. Keďže do konca základnej časti ostáva belasým odohrať desať zápasov, v hre je v prepočte stále ešte 30 bodov, strata na play off je desať bodov.

Screenshot_10

 

SKA Petrohrad

Zaujímavosťou je, že SKA vždy prehral zápas pred vzájomným zápasom so Slovanom. Naposledy ťahali Kovaľčukovci za kratší koniec v pondelok v  Ufe, ktorej podľahli 1-3.  Pred posledným vzájomným zápasom 26.12., ktorý sme prehrali 1-6, SKA ťahal dokonca šnúru dvoch prehier v rade.  V októbri pri prehre 2-7 na ľade SKA, v zápase s Atlantom SKA prehral 3-4. Náhoda, či osud?  Zranení je iba brankár Ježov, ostatní hráči sa budú snažiť dotiahnuť sa na CSKA, na ktoré stráca SKA iba tri body.

HC Slovan

Slovan je v ťažkej situácií, je si vedemý, že situácia je už priam kritická, brehy play off sa vzdiaľujú. Kabínu opustili Michal Vondrka a Štefan Ružička, ktorí budú pokračovať v českej extralige. Zrenení sú Bartovič, Luža a Baranka, ktorý začal s individuálnym tréningom na ľade. Slovanu sa vonku darí viac ako doma, každý je zdolateľný. Belasým sa proti SKA nedarí, o čom hovoria aj vzájomné zápasy, v ktorých Slovan v premiérovej sezóne v KHL dokázal Petrohrad zdolať 4-2.

 

Vzájomné zápasy

26.12.14 Slovan Bratislava SKA St. Petersburg 1 : 6
06.10.14 SKA St. Petersburg Slovan Bratislava 7 : 2
04.12.13 Slovan Bratislava SKA St. Petersburg 2 : 3
(2 : 2)
01.11.13 SKA St. Petersburg Slovan Bratislava 4 : 2
28.12.12 SKA St. Petersburg Slovan Bratislava 1 : 0
17.09.12 Slovan Bratislava SKA St. Petersburg 4 : 2

 

Stretnutia môžete sledovať  od 17.25 na Sport 2

 

Slovan sa prestaví v tomto zložení?

Backlund (Godla) – Starosta, Sersen, Nagy, Murley, Hudáček – Barker, Štajnoch, Jeglič, Tičar, Netík – Kozák, Brejčák, Ölvecký, Surový, Kudrna – Lunter, Mihalik, Rehák, White, Šťastný

 

One thought on “Preview: SKA Petrohrad vs. HC Slovan Bratislava

Pridaj komentár