Päť postrehov zo zápasu so Salavatom Julajev Ufa

10-zápasovú sériu domácich duelov začal Slovan víťazne. Zdolal menami nabitú Ufu 4:1, potešil tak svojich verných priaznivcov. Predviedol jeden z najlepším výkonov na domácom ľade, zaznamenal šieste domáce víťazstvo v sezóne. Po odchode do šatní bolo hráčom do spevu, predviedol to Rosandič, ktorý si spokojne kráčal a spieval si Barry, Barry!Do stretnutia sa po zranení vrátili viacerí hráči, na ľade ich bolo cítiť, odviedli pre tím maximum. Za zmienku stojí aj slabšia návšteva, keď zápas sledovalo 6770 divákov, je to jeden z najnižších počtov z domácich zápasov Slovana v  KHL. Na stretnutí ale nechýbal motokrosový pretekár Ivan Jakeš, ktorý sa onedlho predstaví na známej Ralley Dakar.

Vylúčenia brankárov

V zápase sme boli svedkami deviatich vylúčených hráčov. Z toho až dvakrát pykal Brust, raz jeho náprotivok Svedberg. Prvé Brustovo vylúčenie malo taktický dôvod. Kanadský brankár dostal dve minúty za zdržovanie hry, keď úmyselne posunul bránu. Zabránil tak istému gólu, nakoľko na zadnej tyčke bol úplne voľný zakončujúci hráč. Jeho švédsky náprotivok svojim faulom poslal svoj tím do oslabenia o dvoch hráčov. Druhý Brustov zákrok bol viac ako zaujímavý a tak príznačný k pískaniu hlavných rozhodcov v KHL.  Faul na Brusta, nechceme písať priam na brankárov sa zrejme v zápasoch proti Slovanu nepíska. Za seknutie po lapačka brankárovi po odpískaní sú všade na svete dve minúty. Boli sme toho svedkami už viackrát. Keď sa Brust bránil dostal on dve minúty za hrubosť… Určite to nenechalo Kanaďana kľudným, viedol s rozhodcami veľmi zaujímavú diskusiu, až sme mali strach, aby mu nedali trest DKZ. Jasne im ukazoval, že ho súper sekol….

Profesorský výkon Ufy

Mali sme pocit, že Ufa prišla do Bratislavy s pocitom, veď tu musíme vyhrať…Ich výkon bol priam profesorský, hrali všetko na krásu, viackrát sa ponúkali v zakončení,  v presilovkách neboli príliš nebezpeční. Belasí mali v početnom oslabení dokonca dve výborné možnosti. Taffeho prienik sa pýtal do brány. Keď už prehrávali 3:0 začali hrať, to však bolo už neskoro. Rozhodcovia robili čo mohli, ale ani to im nepomohlo. Za zmienku stojí skutočnosť, že posledným vylúčeným hráčom Ufy bol v 22. minúte Korotkov…Slovan umne bránil stredné pásmo, v podstate z prvej príležitosti v tretej časti gólovo udrel. Gól Ufy na 3:1 bol taký dotlačený, pri troche šťastia mohol puk niekto z obrancov upratať, Hartikainen, ale potvrdil inštinkt kanoniera, puk dotlačil do brány. Svoju bodovú zbierku v počte prihrávok na 32 si rozšíril Omark.

Gólová naháňačka Chipchuru s Cheechoom

Pred zápasom mal Cheechoo na svojom konte deväť gólov, Chipchura osem. Keď Cheechoo odskočil Chipchurovi na dva góly na desať gólov, jeho kanadský spoluhráč odpovedal rovnakou mincou. Obaja využili zmätok brankára Svedberga, ktorý na naše pomery predviedol viac neistých zákrokov, navyše veľmi často šiel na zem, čím odkrýval horné partie svojej brány. Cheechoo si to všimol hneď dvakrát, oba puky poslal do pravého horného rohu. Vyťažil z výbornej Taffeovej práce, ktorý mu situáciu v zakončení uľahčil. Trafil to naozaj parádne, jeho druhý zásah bol ozdobou zápasu. Chipchura sa nemohol sťažovať, pri svojej možnosti zúžitkoval Jegličov puk, videl že brankár súpera sedí v bráne, bez problémov skóroval.

Výborný výkon štvrtej formácie

Proti Salavatu nás veľmi prekvapila štvrtá formácia hrajúca v zložení Petráš-Halama-Musatov. Miloš Říha im dal plnú dôveru, dohrali duel do samého konca. Gólovo sa mohol v druhej časti presadiť Petráš, nedokázal ale dvihnúť puk nad Svedberga, napriek tomu jeho príležitosť odmenili diváci potleskom. Mladý odchovanec a center útoku Marco Halama previedol viacero dobrých akcii, dvakrát ohrozil súperovu bránu. Jeho chvíľa prišla v 56.minúte, keď ukážkovým pasom poslal do šance Musatova, ktorý trafil k tyčke, zaznamenal svoj druhý gól v drese Slovana, prvý na domácom ľade. Bol Halamov prvý bod v KHL.

Bezchybný Brust

Od prvej minúty bolo jasné, kto je v bránke Slovana pánom. Brust si aj tento zápas dokonale užíval. Vyriešil viacero situácii, v prvej časti si dobre postavil konštrukciu brány, na ktorú mu súper zacinkal. V druhej časti, jej 38 minúte Ufa zatlačila Slovan, dostala sa do troch sľubných gólových príležitostí, stroskotala na mužovi v maske menom Barry Brust. Ten súpera privádzal do zúfalstva, na mieste bol aj pri tlaku Salavatu v poslednej časti, škoda , že napokon inkasoval taký dotlačený gól. Nulu na jeho konte by si rozhodne zaslúžil!