Preview: Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga má na programe 5. kolo. To už v piatok otvoril súboj Podbrezovej s Ružomberkom (1:3). V sobotu sa v šlágri kola Slovan o 18.30 predstaví v Trnave. Senica o 19.00 privíta Nitru, Trenčín Michalovce, Zlaté Moravce Prešov. Kolo uzavrie nedeľný súboj Dunajskej Stredy so Žilinou.

Spartak Trnava

Trnave vstup do ligy vyšiel. Aktuálne jej patrí prvá priečka, keď nestratila ešte ani bod. Trénerom tímu je iba 34-ročný Nestor El Maestro, ktorý nahradil Miroslava Karhana. Mužstvo opustil mladý slovenský reprezenat do 21.rokov Adam Jakubech, ktorý sa upísal francúzskému celku Lille. Strelecky sa darí Borisovi Godálovi a novej posile Marwinovi Eghovi, obaja majú na svojom konte po dva góly.

ŠK Slovan

Slovanu patrí tretia pozícia. Spolu s Nitrou a Trnavou ešte v lige neprehrali. Výkony hráčov však nie sú podľa predstáv fanúšikov, vedenie sa dohodlo na pôsobení s maďarským reprezentantom Dávidom Holmanom. Ten bude trénerovi Vukomanovičovi k dispozícii už na zápas proti Spartaku.  S mužstvo už trénuje aj Rabiu. Zdravotný stav sa zlepšuje u Kubíka. Naopak Kronel Saláta, ktorý utrpel zranenie (poranený krížny väz) v stretnutí s Dunajskou Stredou, bude mimo hru minmálne šesť mesiacov.  Mimo sú Vittek a Schet.  Slovan v Trnave naposledy zvíťazil presvedčivo 3:0. Strelecky sa darí posile z Ružomberku Jakubovi Marešovi, ktorý s piatimi presnými zásahmi vedie tabuľku ligových kanonierov.

Stretnutie pod rozhodcovskou taktovkou  Sedlák – Tomčík, Chládek.v priamom prenose odvysiela RTVS na Dvojke.

Pridaj komentár