Prvé víťazstvá v sezóne pre BrickField

Baseballisti Slovana zaknihovali  prvé víťazstvá v sezóne. V trojzápase proti Košiciam vyhrali dva zápasy, v tom treťom ťahli za kratší koniec. Vystúpenie belasých pre SlovanPositive zhodnotil Oto Stauch.

V Košiciach sme dosiahli v trojzápase dve viťazstvá- 15:11 a 19:11, v treťom zápase sme podľahli 4:25. Baseballisti Brickfieldu si tak tento víkend z Košíc priniesli prvé extraligové víťazstva v tejto sezóne. V tabuľke poskočili na štvrte miesto.

V sobotňajšom dvojzápase slabší výkon Brickfieldu v obrane, prevýšila neuveriteľná produktivita na pálke. Väčšina hráčov si v útoku pripísala minimálne jeden dobrý odpal. Najviac v zostave belasých dominoval Juraj Féher s piatimi odpalmi, vďaka ktorému sme v kľúčových chvíľach zápasu dosiahli obrat a získali pohodlný náskok. V chladnom a daždivom počasí sa na nadhadzovacom kopci prvýkrát v sezóne predstavil Róbert Setnička, ktorý odhádzal slušných sedem zmien. Zápas po ňom uzavrel Tomáš Petríček a Brickfield sa tak mohol radovať z prvého víťazstva v prebiehajúcej sezóne.

V druhom zápase sme podobne ako naši hokejisti od začiatku zápasu prehrávali, keď sme vlastnými chybami dostali košických Seals na koňa. V dramatickom závere sa nám v posledných dvoch zmenách podarilo vyprodukovať v útoku deväť bodov a otočiť nepriaznivý stav. Na nadhazdovacom kopci si tentokrát odkrútil premiéru v belasom drese Jakub Rautner, zápas s prehľadom uzavrel Oto Strauch, keď v troch zmenách nedovolil domácim ani raz skórovať. V obrane predviedli zázračné zákroky Ján Laluha v zadnom a Tomáš Petríček vo vnútornom poli.

Nedeľný tretí zápas už hráči Brickfieldu nezvládli fyzicky. Napriek veľmi dobrému výkonu Roberta Rosu na kopci neudržali prijateľný výsledok 4:9 a po sérii deviatich odpalov súpera a troch chýb v obrane nakoniec podľahli vysoko 4:25. Na pálke v tíme Brickfieldu tentokrát dominoval nováčik Tomáš Zábojník s tromi dobrými odpalmi. Najbližší zápas v rámci siedmeho kola baseballovej Extraligy odohrajú belasí na ihrisku mestského rivala Apollo už túto nedeľu 10. mája. Prvý nadhod je na Podzahrádnej ulici 49 v Podunajských Biskupiciach naplánovaný na 11:00, vstup je zdarma. Všetkých našich fanúšikov čo najsrdečnejšie pozývame do hľadiska.

Pridaj komentár