Rakočevićov temperament zabral, Rieckej pevné ruky v závere rozhodli

Basketbalistky Slovana si v poslednom domácom vystúpení pred play-off zmerali sily so Šamorínom. Pred zápasom boli karty jasne rozdané. Belasé potrebovali v tomto zápase zvíťaziť, aby si v nadstavbovej skupine potvrdili konečné šieste miesto. To sa pred dobrou atmosférou dievčatám napokon podarilo. „Pre nás to bolo dôležité a pekné víťazstvo, bojovali sme o neho celý zápas. Som rád, že sme si ním potvrdili konečné šieste miesto v nadstavbovej časti. V minulosti sa nám veľmi v tejto časti sezóny nedarilo, teraz to vyšlo,“ povedal tesne po zápase tréner domácich Danilo Rakočević. Úvod zápasu však vyznel jednoznačne v neprospech Slovana, z lavičky bol neraz počuť aj zvýšený hlas kormidelníka BK. „Začali sme katastrofálne. Prvých šesť minút nám nefungovala ani ofenzíva, ani defenzíva a neviem veru, či sme za tento čas postavili vôbec nejaký signál. Musel som na dievčatá zakričať, pri mojom temperamente to nebol problém (úsmev). Bolo však dôležité, aby som ho preniesol aj na hráčky, čo sa mi podarilo. Napokon, to je mojou úlohou trénera,“ doložil po zápase spokojný rodák z Čiernej Hory.

Danilo

Jeho tvrdý preslov k hráčkam po prvej štvrtine však mal za následok to, že Slovan sa zlepšil vo všetkých herných činnostiach. „Vytýkal nám najmä totálny chaos v hre, hrali sme totiž veľmi neorganizovane, odporučil nám, aby sme sa zobudili,“ tlmočila trénerovo dohováranie Alexandra Riecka, autorka jedenástich bodov v zápase a dodala: „Začali sme veľmi slabo, pôsobili sme ospalým dojmom. V ďalších štvrtinách sa naša hra zlepšila a konečne sa nám podarilo v sezóne na štvrtý pokus Šamorín zdolať.“ Dievčatá teraz čaká už iba povinnosť, odohrať posledný duel nadstavbovej časti na palubovke košickej Cassovie. Tento zápas už totiž nič nezmení na tom, že BK Slovan obsadí v tabuľke šiestu priečku, z ktorej v play-off vyzve MBK Ružomberok. „So sezónou sme spokojní, náš cieľ bol šieste miesto a to sme splnili,“ povedal ďalej tréner Slovana. Vzápätí pripustil, že do Košíc na posledný zápas dostanú priestor aj hráčky, ktoré v lige zatiaľ veľa šancí nedostali. „Uvidíme, v akej zostave pocestujeme, možno dáme príležitosť mladším hráčkam,“ zneli slová Danila Rakočevića.

Riecka

Podobne berú zápas aj hráčky, pre ktoré je posledný zápas naozaj iba povinnosťou, žiaden tlak nebudú pociťovať. Aj preto si chcú basketbal v druhom najväčšom meste na Slovensku užiť. „Ideme si schuti zahrať, môžeme to zobrať ako výlet,“ usmievala sa Riecka. Práve skúsená 36-ročná rozohrávačka bola dôležitou súčasťou posledného a rozhodujúceho víťazstva na domácej palubovke. V čase, keď hrali hráčky Šamorína vabank, boli práve pevné nervy a presná streľba z rúk Rieckej v trestných hodoch rozhodujúcim faktorom pri štvorbodovom víťazstve. „Roky tréningu sa nezaprú,“ uzavrela s úsmevom vydarený sobotňajší večer Alexandra Riecka.

 

Pridaj komentár