Reakcia Slovana na žrebovanie Slovnaft cupu

ŠK Slovan reaguje na chybu, ktorá nastala pri žrebe osemfinále Slovnaft Cup-u 2019/20. Žreb v osemfinále spojil potenciálnu dvojicu ŠK Slovan Bratislava a FC DAC 1904 Dunajská Streda, výhodu domáceho prostredia by v tomto prípade mal náš rival zo Žitného ostrova. Belasí sa ešte do osemfinále musia prebojovať cez Liptovskú Štiavnicu, Oravskú Porubu a Bardejov. 

Futbaloví priaznivci, ktorí žreb pozorne sledovali, si určite všimli výraznú nezrovnalosť. V osudí sa totiž dvakrát ocitol FK Senica, z toho raz správne ako možný postupujúci z dvojice OFK Malženice/FK Senica a raz nesprávne už ako postupujúci tím.

Medzi tímami, ktoré majú istú účasť v osemfinále a pri žrebe boli brané ako „postupujúce,“ je aj FC DAC 1904 Dunajská Streda. Z tohto vyplýva, že DAC bol do osudia zaradený až po odhalení omylu s FK Senica, teda až v samom závere žrebovania. V tom čase už v osudí zostali len posledné loptičky.

ŠK Slovan považuje tento spôsob žrebovania, keď je jeden tím v osudí dvakrát a ďalší je doplnený až v samom závere, za neregulárny. V dôsledku tejto hrubej chyby riadiaceho orgánu súťaže budeme žiadať opätovné žrebovanie osemfinále Slovnaft Cup-u.

Pre ŠK Slovan by bol zápas s Dunajskou Stredou skvelou výzvou a príležitosťou športovo odplatiť prehru zo septembrového vzájomného duelu. O zmenu žrebu nežiadame z dôvodu, že by sme sa chceli vyhnúť stretnutiu s tretím tímom priebežnej tabuľky. Sme však presvedčení, že povinnosť dodržiavať pravidlá, ktorú vyžaduje riadiaci orgán súťaže od klubov, by mali platiť aj naopak. 

Práve dohrávky Slovenského pohára už čoskoro vstúpia do nabitého zápasového itinerára nášho A-tímu. V stredu 9. októbra o 15:00 si dohráme 2. kolo v Liptovskej Štiavnici a v sobotu 12. októbra o 15:00 sa v treťom kole predstavíme na ihrisku Oravskej Poruby. Informuje oficialny web belasých

Pridaj komentár