Dve belasé víťazstvá nad Myjavou (VIDEO)

Futbalistky Slovana Bratislava si v domácom prostredí na ihrisku známom ako „Jama“ merali sily s tretím tímom tabuľky I. ligy žien i I. ligy junioriek Myjavou. Obe naše družstvá svoje zápasy zvládli víťazne.

Ženy o svojom triumfe rozhodli v prvom polčase, v ktorom súperovi postupne nasúkali tri góly. Belasé išli do vedenia už v 3. minúte, keď po presnej prihrávke Victorie Kaláberovej dopravila loptu do siete Dominika Koleničková. V 18. minúte upravila stav na 2:0 Martina Šurnovská, hosťujúca brankárka síce jej dorážku vytlačila, no čiarový rozhodca postrehol, že lopta pritom už prešla za bránkovú čiaru. Najlepšia strelkyňa súťaže neskôr svojím 26. ligovým gólom v sezóne po peknom voleji zvyšovala na 3:0. Slovanistky v prvom dejstve celkovo dominovali a okrem troch presných zásahov ostalo nevyužitých ešte veľké množstvo ich obrovských šancí. V druhej 45-minútovke však trochu poľavili, z čoho pramenil aj znižujúci gól Andrei Bogorovej, ktorým upravila konečný výsledok na 3:1. Do konca ročníka odstávajú odohrať už len dve kolá a Slovan momentálne za vedúcim Bardejovom zaostáva o tri body, pričom práve tieto dve družstvá sa v Bratislave stretnú v záverečnom kole. Ešte predtým sa však slovanistky predstavia v sobotu 19. mája o 13.00 hod v bratislavskom derby na trávniku susedného NMŠK.

1. kolo I. ligy žien

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – SPARTAK MYJAVA      3:1 (3:0)

Góly: 3. Koleničková, 18. a 27. Šurnovská.

Zostava Slovana: Matúšková – Niňajová, Pribilová, Bytčánková, Pračková – Hollá (C) – Kaláberová (86. Pucherová), Ščasnárová (64. Adamecká) – Bačová, Šurnovská, Koleničková (84. Starčevič).

10. Prešov 16 1 3 12 12:56 6

Myjavčanky dokázali v súboji junioriek držať s Bratislavčankami krok iba v prvom polčase, ktorý sa skončil nerozhodne 1:1 po góloch ešte len 14-ročnej Lívie Múčkovej z pokutového kopu na strane domácich a Lucie Šellengovej na strane hostiek. V druhej 40-minútovke sa už ale prejavila vyššia kvalita, fyzická pripravenosť i šírka kádra slovanistiek. V 45. minúte poslal tréner belasých Peter Mriglot na ihrisko ofenzívnu dvojicu Michaelu Harvilovú a Michaelu Sečkovú, ktoré prispela k presvedčivému víťazstvu 5:1 spolu troma gólmi. Belasé juniorky sa týmto triumfom dostali na prvé miesto tabuľky, kde majú dve kolá pred koncom sezóny pred druhým Bardejovom náskok dva body.

1. kolo I. ligy juniorek

ŠK SLOVAN BRATISLAVA – SPARTAK MYJAVA      5:1 (1:1)

Góly: 8. L. Múčková (11 m), 48. Harvilová, 62. Bednárová, 65. a 69. M. Sečková – 17. Šellengova.

Zostava Slovana: Rezeková – N. Kovácsová (74. Kubíková), Kratochvílová (C) (77. M. Blaškovičová), D. Gašparovičová, Miniariková (69. Antalová) – Bednárová (63. Czvedlerová) – A. Múčková (45. Harvilová), L. Múčková – P. Gašparovičová, Kollárová (74. Chlepková), Cepková (45. Sečková).