Reprezentačný debut Moniky Bytčankovej

Slovenská futbalová reprezentácia žien mala v uplynulých dňoch na programe dva prípravné zápasy – vo štvrtok 13. júna v Poprade proti Poľkám (1:0) a v pondelok 17. júna vo Viedni proti Rakúšankám (1:1). Do reprezentačnej nominácie sa prvýkrát v kariére dostala aj stopérka Slovana Bratislava Monika Bytčanková. Rodáčka z Podvysokej na Kysuciach, ktorá k belasým prišla pred sezónou 2017/18 z ŠKF VIX Žilina, dostala plnú dôveru trénera slovenského výberu Petra Kopúňa hneď pri prvej možnej príležitosti. Vo víťaznom súboji proti Poľsku nastúpila v základnej zostave a napokon odohrala kompletných 90. minút. Opora najlepšej defenzívy v slovenskej lige vybehla na ihrisko aj v remízovom stretnutí s Rakúskom, keď v 80. minúte striedala Petru Zdechovanovú. „Keď som sa dozvedela o svojej nominácii, bola som veľmi prekvapená a šťastná zároveň, že si tréner vybral práve mňa. Bola som nesmierne rada, že som dostala šancu hneď v prvom zápase a to navyše ako členka základnej zostavy. Vnímam to ako novú a veľmi cennú skúsenosť a som šťastná, že som mohla hrať v jednom tíme s takými kvalitnými hráčkami. Tieto duely mali o dosť vyššiu úroveň ako stretnutia v slovenskej lige. Aj keď som ešte nebola úplne zapracovaná v hernom štýle družstva, tak sa mi hralo veľmi dobre. Na ihrisku som si musela dávať obrovský pozor a byť neustále koncentrovaná na 120 percent,“ povedala o svojom reprezentačnom debute Monika Bytčanková.

Monika Bytčanková si obliekla reprezentačný dres s číslom 3.