Góly, body, sekundy roku 2015 (FOTO)

Rok 2015 je takmer minulosťou. Počas jeho dvanástich mesiacov bol plný pekných i menej šťastných okamihov. Slovan svojím fanúšikom prinášal radosť. Každý mesiac bol ale iný. Raz sa darilo jedným, inokedy druhým. Pripravili sme pre vás sumár udalostí v belasom tábore v jednotlivých mesiacoch počas kalendárneho roka 2015.

Január

Hokejový Slovan pokračoval v rozpäčitých výsledkoch, pre rozsiahli maródku musel v obrane do zápasu zasiahnúť útočník Surový. Navyše, smolu si Slovan vypil v zápase s Medvešakom, kde viedol 4:0, napokon prehral 4:5, aby v zápase stratil Nedorosta. V januári Slovan opustili Vondrka, Ružička či brankári LeNeveu a Janus. Naopak, k tímu sa po úspešných Majstrovstvách sveta do 20 rokov pripojil Godla s Rehákom. Slovanu vôbec nevyšli januárové zápasy, čím si definitívne zabuchol dvere do play-off. Premiéru v KHL si odbili mladí brankári Godla s Barošom.

Na Pasienkoch sa začala zimná príprava.  Do realizačného tímu pribudol Ladislav Pecko, ktorý sa stal poradcom trénera Chovanca a okrem toho pôsobil ako hlavný tréner pri B mužstve Slovana. Fanúšikov zaujali pohyby v kádri, Slovan opustili Halenár, Žofčák, Peňaška, Kolčák, Poláček, Grendel a Hudák. Pribudli Dobrotka, Zreľák, Simovič, Oršula a Krnáč. Z hosťovania z Dunajskej Stredy sa vrátil Saláta.

BK Slovan v polovici januára odštartoval nadstavbovú časť v skupine o 5-8.miesto. V nej dokázali belasé dvakrát vyhrať, keď postupne zdolali Banskú Bystricu a Cassoviu Košice. Vo vyrovnanom zápase tesne podľahli Šamorínu.

Juniorom  HC Slovan sa v januári darilo. Exceloval najmä  Jozef Tibenský,  ktorý si počas mesiaca obohatil svoje konto o 20 bodov (9+11), stačilo mu na to odohrať osem zápasov.

Február

Pre HC Slovan sa sezóna skončila. Po emotívnej rozlúčke s fanúšikmi po poslednom zápase nik nevedel, aká bude ďalšia budúcnosť Slovana v KHL.

Futbalistom nevyšiel vstup do jarnej časti, keď doma podľahli Žiline 0:2. Výkopové práce pri výstavbe futbalového štadiónu postupovali podľa plánu.

Basketbalistky odohrali dobré zápasy v závere sezóny, v play-off  nestačili na Ružomberok, aby obsadili konečné 6. miesto.

HBT a Juniori Slovana zaznamenali úspešné výsledky.

Marec

HC  Slovan riešil svoju budúcnosť. V hre bola podľa informácií z rôznych médií česká Extraliga, hlasnejšie sa hovorilo o EBEL lige. Boli sme na inšpekcii vo Viedni, kde nám vedenie priblížilo ich projekt. Navštívili sme aj zápas Vienna Capitals vs. Fehevár.

V mužstve Slovana skončil Tomáš Jablonský. Peltier dal svoj jediný gól v roku 2015 v zápase proti Zlatým Moravciam.

Chalani z HBT naskočili po zimnej prestávke do jarnej časti súťaže ako z veľkej knihy. Posledný februárový deň odštartovali víťaznú vlnu, na ktorej sa viezli až do nedele 29.3.

Juniori HC Slovan – Aj napriek tomu, že dlhšie čakali na svojho súpera do play-off , odštartovali vyraďovaciu časť výborne.V najkratšom možnom čase si poradili so Žilinou., ktorú zdolali 3-0 na zápasy. V semifinále, po sľubnom začiatku a vedení 1-0 na zápasy nad Duklou Trenčín, napokon sériu prehrali 1-3.

Rugbisti zvládli turnaj v Čunove ako aj zápasy v Slovenskom pohári.

Apríl

25.4 sa konal tradičný Memoriál Dušana Pašeka.  Juniori Slovana porazili Nitru a skončili bronzoví.

Vedenie ŠK Slovan pristúpilo k výmene trénerov. Chovanca so Sieglom nahradili Pecko s Tittelom.

Basketbalistkám Slovana B sa podarilo vyhrať posledné dve stretnutia v nadstavbovej časti prvej ligy žien a junioriek.

Hokejbalisti Slovana skončili po základnej časti na treťom mieste. V prvom kole play-off sa stretli s DNV Flyers. Belasí nenechali nič na náhodu a po troch víťazstvách v rade postúpili do semifinále v najkratšom možnom čase.

Rugbistky Slovana vstúpili do sezóny veľkým štýlom. Na prvom turnaji 7s rugby  v Českých Budejoviciach obsadili konečné druhé miesto. Muži obhájili titul v „sedmičkovom“ rugby.

Baseballisti Slovana, ktorí vystupujú pod názvom BrickField nezačali sezónu optimálne. Prvé tri zápasy prehrali.

Ženy futbalového Slovana sa mohli popýšiť ligovým víťazstvom 2:1 nad Śaľou, ktorým odštartovali jarnú časť súťaže. Naopak nedarilo sa Slovanu B.

Máj

KHL udelila belasým výnimku v sponzoringu. Marketingový riaditeľ HC Slovan Milan Vajda pre náš portál prezradil, že Slovan intenzívne rokuje s potencionálnymi sponzormi, vďaka ktorým by belasí získali garancie pre KHL. Slovan si však podal nezáväznú prihlášku do Slovenskej extraligy.

Futbalisti predviedli v záverečnom mesiaci sezóny strhujúci finiš. Sériou víťazných zápasov dokázali v záverečnom účtovaní v tabuľke preskočiť svojho rivala z Trnavy.

Podobne ako futbalový Slovan, aj hokejbalisti Slovana obsadili v sezóne konečné tretie miesto.V semifinálovej sérii s HBC Iepurii DNV belasí ťahali za kratší koniec.

Basketbalový Slovan B si na takúto dlhú sezónu ani nepamätá. Slovanistky ju zakončili tým najlepším možným spôsobom – majstrovským titulom.

Rugbisiti Slovana sa stali víťazom Slovenského pohára v “pätnástkovom” rugby. Slovanistky sa v máji predstavili na dvoch turnajoch. V Zlíne obsadili tretie miesto. Na domácom ihrisku v Čunove  zvíťazili.

Ženy Slovana vo finále Slovenského pohára nestačili na Nové Zámky, ktorým podľahli 2:3. V lige striedali lepšie výsledky s tými horším. ŠK Slovan B vyhral dva zápasy v rade.

Jún

Fanúšikov Slovana potešila správa z Moskvy. “Obdržali sme finančné záruky od všetkých klubov KHL, ktoré budú štartovať v sezóne 2015/2016“.Na konci júna KHL vydala program zápasov pre ročník 2015/2016. Stále však panoval veľký tieň neistoty a netrpezlivosť sa dala krájať. Záruky neprichádzali.

Vo futbalovom Slovane nastal pohyb v kádri. Tím sa výrazne posilnil na brankárskom poste, keď angažoval Jána Muchu. Okrem neho do mužstva  pribudli Boris Sekulić, Tamás Priskin a Jakub Podaný. Naopak, odišli Perniš a Niňaj.

Ženy Slovana sa rozlúčili so sezónou remízou 2:2  na pôde majstra z Nových Zámkov. Juniorky triumfovali nad svojimi rovesníčkami z Nových Zámkov 4:0, obhájili tak majstrovský titul. ŠK Slovan B sa predstavil na medzinárodnom turnaji Franz Josef cup, kde si zmerali sily s Cruzeriom Belo Horizonte, Nacionalom Montevideo, Bolognou a Rapidom Viedeň, s ktorým jeho zviedli súboj o konečné piate miesto. Ten nezvládli, po prehre 2:4 skončili na šiestom mieste.

Záver sezóny vyšiel rugbistkám výborne. Po májovom triumfe v Čunove, sa v júni podarilo Slovanistkám vyhrať druhý turnaj v “sedmičkovom” rugby v rade.

Basebalisti Slovana sa dočkali prvých víťazstiev v sezóne. Podarilo sa im to v Košiciach, kde počas trojzápasové programu dokázali dvakrát zvíťaziť.

Júl

Fanúšikovia hokejového Slovana sa 2. júla dozvedeli z úst generálneho manažéra Maroša Krajčiho oficiálnu správu o pokračovaní Slovana v Kontinentálnej hokejovej lige. Maroš Krajči predstavil víziu klubu, na prekvapenie viacerých oznámil Miloša Říhu ako nového trénera Slovana. Do mužstva postupne prichádzali noví hráči. Brankársky post vystužili Kanaďania Michael Garnett a Barry Brust. Obranu doplnili Ivan Švarný, zmluvy so Slovanom predĺžili Cam Barker, Tomáš Starosta, Patrik Luža a Vladimír Mihálik. Útok posilnil Marek Viedenský. Mužstvo začalo pozvoľna trénovať na štadióne v Lamači.

V závere mesiaca odišiel zo Slovana na hosťovanie do Qadsia SC Seydouba Soumah, vedenie nepočítalo ani s Erikom Čikošom a Richardom Lásikom.  Do tímu pribudol mladý, ešte iba 18-ročný záložník z Boca Juniors Mauro González. V Európskej lige Slovan postúpil do druhého predkola.

Hokejbalisti HBT Slovan Bratislava sa predstavili na turnaji Stümpel Cup v Nitre,  kde sa konal už jubilejný dvadsiaty ročník.

August

Slovanu nevyšiel vstup do KHL, keď prehral svoje dva úvodné zápasy. Do tímu však získal tesne pred jej štartom Lukáša Kašpara.

ŠK Slovan sa rozlúčil s Európskou ligou, keď v domácej odvete remizoval s Krasnodarom 3:3, sa v šatni Slovana udialo viacero zmien. Do tímu prišiel Vukan Savčevič. Pred derby s Trnavou sa do mužstva vrátil Erik Čikoš. Návrat Čikoša je úzko spojený s výmenou trénera Dušana Tittela. Jeho miesto zaujal 44-ročný Cyperčan Nikodimos Papavasviliou.

Naši hokejbalisti sa predstavili od 14-16.8. na turnaji v Novom Strašecí, kde skončili na ôsmej priečke.

Rugbisiti Slovana sa predstavili na druhom ročníku v plážovom rugby. Podujatie Toyota Bears Beach Rugby organizoval Žilina Bears Rugby Club. Belasí obhájili prvenstvo z minulého roka.

Slovan B dokázal zdolať bývalého ligistu z Banskej Bystrice. Ženy Slovana vstúpili do sezóny výhrou.

September

Hokejisti Slovana v septembri svojich fanúšikov v domácich zápasoch veľmi nepotešili. Viac sa im darilo na ihriskách súperov.

Futbalisti odohrali dva ťažké zápasy za sebou, proti favoritom na titul. V Žiline neuspeli, doma s Trenčínom si body podelili. Vzápätí sa vrátili na víťaznú vlnu, keď vybojovali dôležité víťazstvo v Michalovciach. Na konci mesiaca bola pokrstená prvá kniha z edície Belasé Legendy, ktorá je venovaná bývalým osobnostiam klubu.

Hokejbalisti vstúpili do sezóny suverénnym spôsobom. Oba svoje zápasy zvládli.

Basketalistky v úvode ročníka nestačili na Šamorín, ktorý v prvom kole otváral zápasom so Slovanom svoju novú športovú halu. Za domáce nastúpili aj dve bývalé hráčky BK, Alexandra Riecka a Viktória Sholokhova.

Juniori Slovana začali sezónu impozantne. V septembri odohrali až desať zápasov, v ktorých boli až deväťkrát úspešní.

V lige kráčali suverénne bez straty bodu Ženy Slovana, poradili si aj s úradujúcim majstrom z Nových Zámkov hladko 4:0, usadili sa tak na ligovom tróne. Naopak nedarilo sa Slovanu B.

Rugbisti zažili najhorší vstup do sezóny vo svojej histórii. V prvom kole na memoriáli Tonyho Puverle  v “sedmičkovom” rugby prehrali všetky svoje zápasy.

BrickField ukončil sezónu v prvom kole play-off. V ňom nestačil na Apollo Bratislava, ktorému podľahol 0:2 na zápasy.

Október

Svoj návrat do Slovana ohlásil Ľubomír Višňovský. Z mužstva odišiel Filip Novák, opačným smerom sa sťahoval Francis Paré. Tím doplnil Louis LeBlanc. Zaujali víťazstvá v Magnitogorsku, Kazani a v Minsku.

Zverenci trénera Nikkiho Papavasilioua zlepšili obranu, čoho dôsledkom bola séria 323 minút bez inkasovaného gólu. Vyhrali všetky tri ligové zápasy.

HBT  podával vyrovnané výkony, dva zápasy tesne prehral, v jednom hladko zvíťazil.

Slovanu sa po prvej výhre v sezóne nad Banskou Bystricou podarilo zvíťaziť na domácej palubovke aj nad Cassoviu Košice. Po dobrom výkone si Slovanistky  v Dome Športu naše dievčatá poradili aj so Šamorínom.

Rugbisti Slovana ovládli druhé kolo Majstrovstiev Slovenska v sedmičkovom rugby – Memoriál Tonyho Puverle v Žiline. Na tento triumf, belasí nadviazali presvedčivou výhrou v Slovenskom pohári “pätnástkového” rugby proti Trnave.

V lige odohrali ženy Slovana iba dva zápasy. Zatiaľ čo nad Prievidzou vysoko vyhrali 6:1, proti Bardejovu zaznamenali prvú stratu bodov. Mladým Slovanistom októbrové vystúpenie vyšlo oproti septembru lepšie.  Získali v ňom päť bodov.

Juniori svojich súperov valcovali aj v októbri. Po výhre nad Zvolenom 10:2, prišla ale nečakaná prehra 1:2 s Banskou Bystricou.

November 

Hokejový Slovan zažil najlepšie obdobie v sezóne. Hoci mu zápasy v úvode mesiaca nevyšli, prehral trikrát v rade, prišiel zlom. Následne sa mu podarilo vyhrať až šesť zápasov v sérii, čím sa dostal do bojov o miestenku v play-off. Pomohol im Ľubomír Višňovský, ktorý sa zapojil do ligového pelotónu.  Garnett bol vyhlásený za hráč týždňa v KHL.

V novembri odohral ŠK Slovan štyri duely, v ktorých dvakrát zvíťazili, dva razy sa ich zápasy skončili remízou. Tie ich môžu mrzieť, nakoľko v zápasoch zlyhali v koncovke, čo ich stálo stratu bodov. Napriek tomu ťahajú desať zápasovú sériu ligový stretnutí bez prehry.

Basketbalistkám vystúpenie v novembri nevyšlo podľa plánu. Zaskočila ich Banská Bystrica, ktorá dokázala na ich palubovke vyhrať. Slovan sa rehabilitoval víťazstvom v Košiciach, keď zdolal Cassoviu.

Hokejbalisti dokázali počas novembra dva zápasy vyhrať, raz ťahali za kratší koniec.

Juniori zaznamenali dve prehry v mesiaci, tešili sa zo šiestich výhier.

Slovanu B vyšiel záver jesene, keď dokázal trikrát v rade zvíťaziť, z toho posledné dva duely vyhral zhodne 3:2. Futbalistky sa s jesennou časťou rozlúčili víťazstvom nad Selcami 4:1.

December

HC Slovan zastihla menšia kríza,, keď prehral päť stretnutí v rade. Tú Slovan zlomil vo vianočných zápasoch, čím sa priblížili k postupovej osmičke. Z tímu odišiel Juraj Valach, ktorého nahradil Tomáš Kundrátek. Okrem neho sa klub posilnil o Mareka Tvrdoňa.

ŠK Slovan zvládol zápas so Žilinou, upevnil si tak druhú priečku. Počas vianočných sviatkov vedenie oznámilo, s ktorými hráčmi už nepočíta. Do jedenástky jesene sa dostali Mucha a Milinkovič.

Hokejoví Juniori si vďaka výhram z posledných dvoch zápasov v tomto roku zabezpečili prvenstvo po základnej časti.

BK Slovan v dôležitom zápase doma zdolal BAM Poprad.

HBT Slovan odohral dva zápasy. Jeden prehral kontumačne 0:5, v druhom si pripísal najvyššiu výhru v sezóne 20:1.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“230″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“SUMAR_2015″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

 

 

Pridaj komentár