August v réžii futbalistov Slovana (FOTO)

Koniec letných prázdnin. Aj týmto by sme mohli začať naše hodnotene mesiaca august. Aj počas neho bolo v Slovane veselo, zaujali zmeny vo futbalovom Slovane, i štart hokejistov v Kontinetálnej hokejovej lige. Záver leta je spojený so začiatkom prípravy na novú sezónu.

HC Slovan

Fanúšikovia Slovana sa dočkali. Po úspešnej príprave, kde Slovan s ľahkosťou vyhrával prípravné zápasy, prišiel ostrý štart do sezóny v KHL. Vybojovať si riadny kontrakt sa nepodarilo Tomášovi Bulíkovi s Frolom, ktorí neuspeli na skúške. Ako už bolo veľakrát spomenuté, a viackrát potvrdené. Prípravné zápasy sa nedajú porovnávať s tými súťažnými, kde ide o body do tabuľky pravdy. Toto sa do bodky ukázalo aj na výsledkoch belasých. Tým, podľa viacerých odborník žreb do nového ročníka prial. Bilancia tri body z troch zápasov je však slabá, čakalo sa aspoň šesť v ideálnom prípade deväť bodov. V prvých dvoch zápasoch nemohol Miloš Říha počítať s Rokom Tičarom, Camom Barkerom a Barry Brustom, ktorí mali črevnú virózu. Na autogramiádu v OC Centrál už prišla aj nová posila do útočných radov Lukáš Kašpar. Hráč, na ktorého kvality sa budú belasí spoliehať. Mal byť odľahčiť ťarchu, ktorú mal na pleciach Ladislav Nagy, spolu s ním by sa mal starať o produktivitu celého tímu. Slovan musí mrzieť zbabraný zápas s Amurom Chabarovsk, kde bol jasne lepším mužstvom.

novokuzneck

 ŠK Slovan 

Po tom, ako sa Slovan rozlúčil s Európskou ligou, keď v domácej odvete remizoval s Krasnodarom 3:3, sa v šatni Slovana udialo viacero zmien. Do tímu prišiel Vukan Savčevič, ktorý si premiéru odkrútil  v Slovnaft cup, kde  Slovan rozdrvil TJ Varín 8:0 Pred derby s Trnavou sa do mužstva vrátil Erik Čikoš. Návrat Čikoša je úzko spojený s výmenou trénera Dušana Tittela. Ten najprv skončil v Slovane ako generálny riaditeľ, kde ho nahradil Richard Trutz, aby o pár dní rezignoval na svoju trénerskú pozíciu. Jeho miesto zaujal 44-ročný Cyperčan Nikodimos Papavasviliou, ktorý začal svoju púť na lavičke belasých dvoma výhrami. Jeho prínos sa začal ukazovať hlavne v zápas so Skalicou, kde Slovan predvádzal pekný, moderný a útočný futbal.

gol

ŠK Slovan B a ženy Slovana. 

Slovan B do súťaže nevstúpil najlepšie. Po dvoch prehrách sa karta obrátila, mladí Slovanisti ťahajú šnúru troch výhier v rade. Popýšiť sa môžu skalpom bývalého prvoligistu z Banskej Bystrice i cenným víťazstvom nad  Spartakom Trnava B. Strelecky sa chytil 19-ročný Róbert Matejka. Ženy Slovana vyhrali oba svoje zápasy zhodne 3:1, štart do ligy im vyšiel na výbornú. Úspešný vstup vo forme dvoch víťazstiev do súťaže dosiahli aj juniorky.

BrickField a HBT Slovan

Baseballisti Slovana mali na programe dohrávke, v ktorej nestačili na Apollo Bratislava a prehrali 1:5. Naši hokejbalisti sa predstavili od 14-16.8. na turnaji v Novom Strašecí, kde skončili na ôsmej priečke. Turnaj slúžil hlavne na vyskúšanie nových hráčov, ktorí by sa mohli objaviť v kádri pre novú sezónu. Tú  Slovanisti začínajú už počas víkendu 19.9. proti DNV Flyers.

BK Slovan a 1. RC Slovan

BK Slovan  začal s prípravou na nový ročníku 10.8., aby 28.8. odohral prvé prípravné stretnutie pred ligou. Po tesne prehre o bod 58:59, naše hráčky nestačili na SBŠ Ostravu. Rugbisiti Slovana sa predstavili na druhom ročníku v plážovom rugby. Podujatie Toyota Bears Beach Rugby organizoval Žilina Bears Rugby Club. Belasí obhájili prvenstvo z minulého roka.

Tím mesiaca: ŠK Slovan Bratislava

Hviezda mesiaca: Marko Milinkovič, v zime zatracovaný hráč, v lete je ťahúňom mužstva, jeho prístup k hre a vystupovanie na ihrisku sú príkladom.

Zápasy mesiaca: Slovan – Trnava, kde po výsledku 2:0 uspel vo svojej premiér na lavičke Slovana Nikki Papavasviliou.

Gól mesiaca: premiérový gól Slovana v KHL z hokejky Michala Sersena padol od červenej čiary, prehre žiaľ nezabránil.

Prekvapenie mesiaca:

pozitívne –   predvedená futbalistov Slovana v ostatných zápasoch.

negatívne –  ani jeden z prvých troch domácich zápasov  v KHL nebol vypredaný.

Prepadák mesiaca:  jeden strelený  gól v dvoch zápasoch Slovana, v ktorých Slovan vyslal dohromady na bránku súpera 70 streleckých pokusov.

ŠK Slovan Bratislava 4-3-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 21:7

HC Slovan  1-0-2  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 7:4

HBT Slovan 0-0-4  (legenda: výhra-prehra), skóre 4:17

ŠK Slovan ženy  2-0-0  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 6:2

ŠK Slovan juniorky 2-0-0 (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 8:1

BK Slovan 0-0-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 58:59

BrickField: 0-0-1  (legenda: výhra – remíza – prehra), skóre 1:5

Fotogaléria:

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“194″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“best off august“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár