Rozhovor s Evou Goncalvesovou – manažérkou rugbistiek 1.RC Slovan Bratislava

Rugbistky 1.RC Slovan Bratislava reprezentujú Slovensko v rámci 2.českej sedmičkovej ligy.  Porozprávali sme sa z ich hrajúcou manažérkou Evou Goncalvesovou.

 

Ako dlho pôsobíte v Slovane? Ako ste sa k rugby dostala?

V 1.RC Slovan som rok, teraz začínam svoju druhú sezónu. Do rugby som sa zamilovala počas mojich štúdii na univerzite v UK, kde je tento šport veľmi populárny. Rugby je založené hlavne na dobrých vzťahoch v tíme a férovosti. Nie je to surový šport ako ho možno verejnosť vníma. Po návrate z UK som chcela naďalej hrávať rugby, preto som rada možnosti pôsobiť v Slovane.

Ženské rugby na Slovensku nie je moc na očiach. Môžete nám trošku priblížiť Váš tím?

Ženy hrajú súťažne štyri roky. V tíme máme 15 aktívnych hráčiek, ideálny počet je mať 20 dievčat. V mužstve máme i matky, ktoré sa okrem rugby stíhajú venovať aj rodine. Pôsobíme v sedmičkovej 2. Českej lige žien. Našimi súperkami sú: Sedlčany, Slávia, Tatra a Petrovice „B“. Cez víkend 21.9.2014 hráme turnaj doma v Čunove! Doma sa nám zvykne dariť, našim cieľom je vyhrať aspoň dva zápasy z troch. Favoritom sú Petrovice “B“. Srdečne všetkých pozývam na tento turnaj.

Máte nejaké novinky v tíme?

Áno, do tímu prichádza nový tréner. Z Brna sa do Slovana vracia Juraj Jisa, ktorý v minulosti trénoval mužov v Slovane. Je to pre nás veľká výzva, veľa si od neho sľubujeme, veríme, že sa jeho rukopis na našej hre prejaví už čoskoro.

Neunikla nám informácia o nábore nových členiek do tímu, môžete nám k tomu povedať viac? Ako chcete motivovať mladých ľudí, aby prišli na nábor a stali sa členmi 1.RC Slovan?

Nábor prebieha dlhodobo, snažíme sa oslovovať ľudí, aby sa dali na rugby, nie je to ľahké. Skúšame to cez rôzne socialne siete, plagáty či iné akcie. Podielame sa na  organizovaní viacero akcií, naposledy sme v Čunove spolupracovali pri príležitosti dňa detí. Bolo to vydarené podujatie, na ktorom si mohli deti z rôznych vekových skupín vyskúšat rugby! (Fotky nájdete u nás na webe (https://www.slovanpositive.com/sportovy-den-deti-v-cunove-2014/)). Aj takto sa snažíme prilákať verejnosť na rugby. Viac o rugby nájdete na http://rugbylife.sk/

Pridaj komentár