Čo dnes robí bývalý hráč Šk Slovan Bratislava Pavol Mikulec?

Viacero ľudí zaujíma, čo dnes robia bývalí hráči Šk Slovan. Prinášame Vám rozhovor s jedným z nich. Pavol Mikulec je odchovancom nášho klubu a bývalý hráč  slovenskej reprezentácie do 16,17,18,19 a 21 rokov. V Slovane pôsobil od roku 1991 do 2006, aby v sezónach 2004 a 2005 hosťoval v Družstevníku Báč.

Palo skúsme si zaspomínať do minulosti, aké boli Vaše prvé kroky v Slovane?

Veľmi krásne. Rád na ne spomínam, začal som ako 11 ročný u nás na Základnej škole Vlastenecké námestie 1 u trénera Gálika, ktorý ma o pár mesiacov poslal do rúk trénera Fábera priamo na Tehelné pole. Postupne som prešiel všetkými kategóriami, zažil mnoho zážitkov a spoznal veľa správnych ľudí.

Kto Vás priviedol k futbalu?

Ani neviem, bolo to vtedy iné, k futbalu vás nemusel nikto priviesť, ako každé dieťa v tej dobe sme hrávali za domom v Petržalke futbal. Ako som spomínal bola to základna škola a pán tréner Gálik.

Ako ste vyrastali, prešiel si rukami viacerých odborníkov/trénerov. Ktorý vás naučil najviac?

Hmm vyrastať v Slovane pod trénermi Fáber, Molnár, Hrdlička, Obert – každého naučí do života sebadisciplíne, samostatnosti a hlavne slušnosti k ostatným ľuďom. Po futbalovej stránke mi každý dal veľmi veľa! Často po zápasoch spomínam na trénera Molnára, ktorý ma doslova nútil kopať ľavou nohou. Do teraz si v každom mužstve kde som bol mysleli, že som ľavák.

Od malička ste hrali na poste obrancu?

Áno, mám s tým aj jeden zážitok, na ktorý často myslím. Pri ceste na môj úplne prvý zápas za Slovan, na Bajkalskej som sa v električke pýtal staršieho pána kde mám vystúpiť, že idem na zápas. Spýtal sa ma, čo hrávam. Povedal som ľavého obrancu a na prekvapenie som na ľavom kraji obrany aj ostal. Hoci pred prvým zápasom som nemal poňatie, kam ma v Slovane zaradia.

Vyrastali ste na Tehelnom poli, nie je vám ľúto v akom stave sa nachádza?

Ani nevieš ako mi je to ľúto. Často pri prejazde okolo Teheleného poľa manželke hovorím – tu som strávil celé detstvo, tamto som preskakoval plot. Na tomto mieste som spoznal super ľudí, ktorí milovali Slovan. Každý, čo strávil čas v Slovane, či už ako hráč alebo fanúšik, musí mať slzy na krajíčku. Zavriem oči a prechádzam sa po štadióne, príde mi to ako film Titanic.. Zavriem oči a prechádzam sa po štadióne, príde mi to ako film Titanic. Hlavne si kladiem otázku, čo by na to povedal môj nebohý dedo, ktorý bol na každom zápase Slovanu?

S kým ste si najlepšie rozumeli v kabíne? Viacerí hráči už skončili s futbalom, ste ešte s niekým v aktívnom kontakte?

Myslím, že som nebol konfliktný typ, rozumel som si s každým, najviac s hráčmi, s ktorými som vyrastal (Sedlák,Pukalovič, Vittek,Puchner,Sloboda….). Každý máme už svoje rodiny, času je menej, ale keď sa stretneme, vždy si máme čo povedať.

Za aký iný klub ste počas svojej kariéry okrem Slovana hrávali?

Na Slovensku som okrem Slovanu hral/hosťoval dva roky v druholigovom Báči. Tu sme sa stretli deviati Slovanisti. Neskôr už na rakúskych trávnikoch.

Ak by ste nebol futbalistom, akému športu by ste sa venovali?

Myslím, že stále som chcel byť futbalistom a som šťastný, že som si nevybral iný šport.

Čo by ste poradili dnešným mladým futbalistom?

Každý kto sa venuje nejakému športu musí hlavne dreť lebo talent nestačí. Aby ich neodradil prvý neúspech, v dnešnej dobe vie už každý hrať futbal. Nesmú sa uspokojiť, keďže oni sú budúcnosť nášho futbalu.

Pred rokom ste sa oženili, nedávno sa vám narodil syn Paľko, bude junior pokračovať v otcových šľapajách?

Junior teraz šľape akurát po štyroch, ale ja pevne dúfam, ak zdedil po tatinkovi pitbulčiu povahu, že aj on bude slovanista.

Určite fandíte našim chalanom, ktori postúpili do skupinovej fázy európskej ligy, aké sú ich šance na postup zo skupiny podľa teba?

Je super, že sa im podarilo preraziť po dlhšej dobe do Európy. Skupina je ťažká, ale veľmi atraktívna, najmä z diváckeho hľadiska. Lopta je guľatá, ako každý Slovanista verím našim chalanom. Hlavne treba uhrať body doma, naplniť štadión, urobiť dobré meno Slovanu. V Berne to bude náročný zápas, remíza by bola úspechom.

Čo teda dnes robí Pavol Mikulec?

Hráva ešte nižšiu súťaž v Rakúsku a po ukončení vysokej školy pracuje v bankovom sektore. V neposlednom rade sa teši hlavne synovi.

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“36″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Pavol Mikulec“ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

 

Pridaj komentár