Rugbisti s titulom, na poslednom turnaji v sezóne druhí (FOTO)

V sobotu 4.7. bol areál v Čunove dejiskom finálového kola majstrovstiev Slovenska v „sedmičkovom“ rugby – Memoriál Tonyho Puverle. Titul už vopred obhájil Slovan, ktorý si záverečné 6. kolo na domácom ihrisku užíval. Na turnaji sa okrem belasých predstavili rugbisti zo Žiliny, Trnavy, nechýbali ani zástupcovia spoza rieky Moravy, rugbisti RC Bystrc. Naopak nepricestovali zástupcovia z Bardejova a Košíc.

O otvárací zápas sa postarali rugbisti Trnavy so Žilinou. Trnavčania lepšie zvládli koncovku, aby sa tešili z víťazstva 21:0. Krátko po skončení tohto zápasu si domáci Slovanisti zmerali sily s Bystrcom. Od začiatku diváci sledovali vyrovnaný súboj, v ktorom však postupne viac z hry mali hostia. Slovan nezachytil dve brejkové akcie súpera, ktoré rozhodli o osude celého stretnutia. Rugbisti z Brna napokon vyhrali 17:5. Hrajúci manažér Slovana Michal Mihálik po zápase skonštatoval.“Bystrc bol v tomto stretnutí lepší, pohyblivejší a bolo vidieť, že celú jar sa venovali „sedmičkovému“ rugby. Účinkovali v českej lige, kde dosahovali celkom dobré výsledky. Mali dobre prepracovaný systém, my sme hrali viac silovo. V druhom polčase sme držali viac loptu, podarilo sa nám skórovať. Opakujem, Bystrc zaslúžene zvíťazil. Obe brejkové akcie si hostia pripravili, účelovo vedeli ako chcú tieto brejky zahrať“. V horúcom počasí sa hráčom nezvykne dobre hrať. „Ak by pršalo, hralo by sa mi lepšie, na vodu sa ľahšie padá“, s úsmevom dodal Michal Mihálik.

DSC_1660

Turnaj nevyšiel Žilinčanom, ktorým nechýbala snaha, ale skórovať sa im nepodarilo ani v jednom stretnutí. Rozbehnutý Bystrc po výhre nad Žilinou 14:0 položil základ k celkovému triumfu na turnaji. Slovan vstupoval proti Trnave s odhodlaním odčiniť výkon s Bystrcom. Belasí sa v úvode zápasu dostali do vedenia, aby postupne zvyšovali svoj náskok. Trnava v závere už iba skorigovala na konečných 14:29 z jej pohľadu. Medzi najaktívnejších hráčov Slovana patril Andrej Rabara, ktorý k zápasu povedal.“V tomto teple sa hrá ťažko. Trnava sa od zápasu k zápasu zlepšuje, má vo svojom strede reprezentantov Slovenska. Tento šport je o fyzickej pripravenosti a kondícii, stretnutie bolo preto vyrovnané, som rád, že sa nám ho podarilo vyhrať.“

Andrej Rabara

Posledným zápasom v ročníku 2014/2015 pre Slovan bol duel so Žilinou. Nič iné ako víťaznú rozlúčku so sezónou si belasí nepripúšťali. Od úvodu mali hru pod kontrolou, aby prvý polčas vyhrali 7:0. Z celkového víťazsvtva 12:0 sa tešil aj najmladší hráč Slovana Alexander Scanlon, ktorý v predošlých zápasoch nastupoval v ich záveroch na pár minút. Proti Žiline odohral celý zápas, v ktorom hýril aktivitou. Po záverečnom hvizde neskrýval úsmev na tvári.“Som mladý, mám sa ešte čo učiť. Som vďačný za každú minútu na ihrisku,“zneli prvé Šaňove slová po zápase.“Hralo sa mi dobre, aj keď bolo teplo, užíval som si to. Najradšej hrávam v útoku na krídle, v budúcnosti musím popracovať na hre smerom dozadu. Z víťazstva v poslednom zápase mám dvojnásobnú radosť.“  Po zápase Daniel Puha oznámil, že končí s mužským rugby. Slovan tak prišiel o jedného z najlepších rugbistov na Slovensku.

sano scanlon

Víťazom záverečného, finálového kola majstrovstiev Slovenska v „sedmičkovom“ rugby – Memoriál Tonyho Puverle sa stali rugbisti RC Bystrc, ktorí nenašli na turnaji premožiteľa. Vo svojom poslednom zápase pokorili Trnavu  26:7. Na záver sme boli svedkami odovzdávania cien a majstrovskej trofeje za účasti otca, manželky a dcéry Tonyho Puverle, veľkej osobnosti slovenského rugby. Športový riaditeľ rugbyovej únie Vladimír Kubala v krátkom príhovore zhodnotil ročník 2014/2015, vyjadril obavy nad budúcnosťou mužského rugby na Slovensku. Vyzval všetky prítomné mužstvá, aby sa viac zamerali na koncepčnú prácu v kluboch.

Výsledky turnaja:

RC Spartak Trnava-RC Bears Žilina 21:0

RC Bystrc –  1.RC Slovan Bratislava 17:5

1.RC Slovan Bratislava – RC Spartak Trnava 29:14

RC Bystrc – RC Bears Žilina 14:0

1.RC Slovan Bratislava – RC Bears Žilina 12:0

RC Spartak Trnava – RC Bystrc – 7:26

Konečné poradie majstrovstiev Slovenska – Memoriál Tonyho Puverle

1. 1.RC Slovan Bratislava

2. RC Spartak Trnava

3. RK Slávia TUKE

4. RC Bystrc

5. RC Bears Žilina

6. RC Wariors Bardejov

 

Fotogaléria

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“172″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Rugby 4.7″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár