Nevydarený vstup rugbistov Slovana do sezóny (FOTO)

V ostatnej sezóne Slovan dominoval, vyhral čo sa dalo. Úvod tej novej začal turnajom na domácom ihrisku v Čunove, kde spolu s Bears Žilina, Spartakom Trnava, RK Bratislava a TU KE Košice otvoril nový ročník  majstrovstiev Slovenska v “sedmičkovom” rugby – Memoriál Tonyho Puverle. Do Čunova sa prišiel pozrieť aj vzácny hosť z Francúzska. Zástupca Svetového Rugby, pán Michel Arpaillange. Ten bol na Slovensku prvýkrát.„Myslím, že turnaj má svoju kvalitu, je to dobrý štart vybudovať kvalitnú a vyrovnanú ligovú súťaž. Po tomto podujatí budem robiť hodnotiacu správu. Z môjho pohľadu sa budem snažiť podporovať všetky aktivity, aby sa Slovenská Rugbyová Únia začlenila do štruktúr Svetového rugby.“Prvé zápasy v prvom kole ukázali, že favoriti to na otváracom turnaji nebudú mať ľahké. „V zápasoch sa predstavilo viacero nováčikov, ktorí s rugby iba začínajú. Napriek tomu predviedli veľa pekných akcii, verím, že sa budú určite postupne zlepšovať.““Sedmičkovému” rugby sa na Slovensku venujú hlavne mladší hráči, „pätnástkové“ hrajú prevažne starší, skúsenejší rugbisti. Rugby sa na Slovensku hrá niečo viac ako desať rokov, nemá ešte takú širokú fanúšikovskú základňu. „Vo Francúzsku je rugby veľmi populárne, mám zaregistrovaných viac ako 350 000 hráčov. Na popularite treba pracovať, propagovať tento šport na školách, veľa sa treba rozprávať s ľuďmi. Postupne sa vybuduje aj dobrá fanúšikovská základňa,“povedal na záver Arpaillange.

michel

 

Domáce prostredie  Slovan nedokázal využiť. Nastúpil s viacerými mladými a novými hráčmi, niektorí chýbali pre zranenie. Po nešťastne prehratom prvom zápase s Trnavou, nedokázal vyhrať ani jeden zo zvyšných duelov na Memoriáli Tonyho Puverle. Ten sa stal korisťou rugbistov z Košíc, ktorí nenašli premožiteľa. Nováčik z RK Bratislava, ktorý vedie Charlie Johnson sa v Čunove nestratil. Odohral viaceré vyrovnané zápasy, dokázal však presvedčivo poraziť domáci Slovan. V druhom kole, ktoré je na programe 10. októbra v Žiline, bude mať Slovan možnosť sa rehabilitovať.

Výsledky:

Žilina  – Slovan 24:22

Trnava – Slovan 26:24

Žilina – Trnava 7:26

RK Bratislava –  Žilina 12:15

Trnava-RK Bratislava 26:19

Slovan RK Bratislava 0:31

Košice – RK Bratislava 31:17

Košice – Slovan 50:0

Žilina – Košice  0:29

Košice -Trnava 38:12

Fotogaléria:

[Best_Wordpress_Gallery gallery_type=“thumbnails“ theme_id=“1″ gallery_id=“200″ sort_by=“order“ order_by=“asc“ show_search_box=“0″ search_box_width=“180″ image_column_number=“5″ images_per_page=“30″ image_title=“none“ image_enable_page=“1″ thumb_width=“180″ thumb_height=“90″ gallery_name=“Rugby 12.9″ thumb_click_action=“undefined“ thumb_link_target=“undefined“ popup_fullscreen=“0″ popup_autoplay=“0″ popup_width=“800″ popup_height=“500″ popup_effect=“fade“ popup_interval=“5″ popup_enable_filmstrip=“1″ popup_filmstrip_height=“70″ popup_enable_ctrl_btn=“1″ popup_enable_fullscreen=“1″ popup_enable_info=“1″ popup_info_always_show=“0″ popup_enable_rate=“0″ popup_enable_comment=“1″ popup_hit_counter=“0″ popup_enable_facebook=“1″ popup_enable_twitter=“1″ popup_enable_google=“1″ popup_enable_pinterest=“0″ popup_enable_tumblr=“0″ watermark_type=“none“ watermark_link=“http://web-dorado.com“]

Pridaj komentár