ŠK Slovan naďalej na čele, zo Žiliny vezie plný počet bodov

V šlágri kola sa Slovan predstavil v Žiline. Prvú šancu si vypracoval Slovan, Volešák bol pozorný. O pár minút belasí strelili gól, ten po faule Šporara neplatil.Gólom sa neskončila ani Apauova šanca. Domáci odpovedali Škvarkom. Slovan mohol poslať do vedenia Dražič, ten z uhla Volešáka neprekonal. Po následnom rohu Bajrič nedokázal prestreliť obranu Žiliny. V závere polčasu Škvarka z výhodnej pozície trafil do Salátu, ktorý zachránil Slovan.

V úvode druhého polčasu unikol Šporar,  Moha mu centrom prihávku vrátil, ale slovinský reprezentant strelou z prvej Volešákovu bránu minul. Žilinčan Tomič v brejku minul bránu Slovana. Belasí sa naďalej dostávali do šancí, Šporar, krátko po ňom ani Nono nedokázali otvoriť skóre. Slovan pálil svoje šance, Dražičovi prízemnú strelu Volešák vyrazil. Po priamom kope Nona, sa do vzduchu zavesil Saláta, ktorý nedal domácemu brankárovi šancu na zákrok. Zaznamenal svoj prvý gól v ročníku. V 72. minúte vyrobil obrovskú chybu Greif. Svoje zaváhanie napravil, a poslal loptu do bezpečia. Boženik v závere zápasu nevyrovnal, po ňom neuspel ani Gerebenits. Žilina nevyužila ani priamy kop z výhodnej príležitosti, Greif bol pripravený. Slovan si po výhre 0:1 odváža tri body.

MŠK Žilina – ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Góly: 69. Saláta

Žlté karty: Škvarka  – Savičevič, Nono, Dražič.

MŠK Žilina: Volešák – Anang, Kaša, Šušnjar, Sluka – Fazlagić, Škvarka (85. Bichakhchyan), Káčer – Tomič (80. Balaj), Boženík, Holúbek (71. Gerebenits).

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Apau, Saláta, Bajrić, Božikov – Nono (88. Láczko) – de Kamps, Savičevič (75. Ljubičič), Dražić – Šporar, Moha (90. Hološko).

Rozhodovali: Ziemba – Kováč, Bobko.