Kde skončí Marko Tolić?

Chorvát Marko Tolić sa gólovo presadil v poslednom kole proti Ružomberku. Krátko pred týmto zápasom vedenie Slovana oznámilo, že ofenzívny záložník bude v Bratislave pôsobiť do roku 2026. Všetko,ale môže byť napokon úplne inak. Slovinský portál nogomania.com prináša informácie, podľa ktorých by sa Tolić mohol presunúť do Slovinska, kde by sa stal hráčom Celje.

Marko Tolić sa pripojí k Celje a môže sa stať najlepšie zarábajúcim hráčom v Slovinsku. Celje čelí výzvam pri finalizácii dohody, vrátane riešenia budúcnosti Aljošu Matka.
Marko Tolić je na pokraji prestupu do Celje, pričom slovinský šampión je pripravený splniť jeho podmienky, čo z neho môže urobiť najlepšie zarábajúceho hráča v Slovinsku. Tento krok je v súlade s vysokými ambíciami Celje pre nadchádzajúcu sezónu, vrátane silného tlaku na kvalifikáciu do európskej súťaže.

Tolić, ktorý v minulej sezóne pôsobil v Maribore, je blízko k dokončeniu svojho prestupu do Celje. Boli dosiahnuté neformálne dohody a podmienky jeho potenciálneho prestupu sú z veľkej časti definované. V súčasnosti má Tolić lukratívnu zmluvu so Slovanom, ktorý ho získal z Dinama. Jeho plat, o ktorom sa hovorí, že presahuje 30 000 eur mesačne, je záťažou, ktorú chce Slovan odložiť na prerozdelenie financií.
Slovan má zároveň záujem o Aljoša Matka, najlepšieho strelca Prvej Ligy Telemach. Matko vyjadril túžbu prestúpiť do zahraničia. Slovan uprednostňuje začlenenie Tolića ako súčasť obchodu, ako by mal zaplatiť prestupovú čiastku za Matka v hodnote milión eur.

Hlavné problémy, ktoré musí prezident Celje Valeriy Kolotilo a jeho tím vyriešiť, sú:

Dohodnutie prestupovej čiastky. Rokovanie o prijateľnej odmene pre Tolića so Slovanom. Kolotilo v nedávnom rozhovore vyjadril želanie klubu udržať si Matka, pričom zdôraznil jeho dôležitosť ako najlepšieho strelca ligy. Úspešné zvládnutie týchto rokovaní by posilnilo tím Celje a zlepšilo jeho vyhliadky na nadchádzajúcu sezónu.

 

foto: skslovan.com

Pridaj komentár