ŠK Slovan ohlásil začiatok zimnej prípravy

Slovanistov čaká náročná zimná príprava pred jarnou časťou ročníka 2016/17. Po úvodnom zraze hráčov, ktorý sa uskutoční 4. januára v podvečerných hodinách na štadióne Pasienky, zamieria belasí do Banskej Bystrice. V priebehu dvoch dní (5.-6. januára) tam absolvujú individuálne fyzické testovanie na špecializovanej klinike.

Nosnú časť prípravy bude tvoriť sústredenie v Turecku. Sústredenie bude prebiehať v stredisku Belek, ktoré je vzdialené približne hodinu cesty od letoviska Antalya. Hneď pri hoteli v Beleku sa nachádza tréningové centrum s ihriskami, posilňovňou i možnosťami na regeneráciu. Belasí do Turecka odletia 11. januára a späť na Slovensko sa vrátia 5. februára.

Prvá časť sústredenia bude venovaná dôkladnej kondičnej príprave, ktorej dôležitosť zdôrazňoval tréner Ivan Vukomanovič v rozhovore po skončení jesennej časti. Popri kondičnej a hernej príprave odohrajú slovanisti v Turecku predbežne šesť prípravných zápasov. Postupne sa stretnú s rumunským prvoligistom FC Botosani i najslávnejším rumunským klubom Steaua Bukurešť. Ďalej si zmerajú sily s tohtoročným účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov Dinamom Záhreb. Belasí uzavrú sústredenie prípravnými zápasmi s japonským súperom (konkrétne meno súpera v štádiu riešenia) a dánskym prvoligistom Silkeborgom.

Pred začiatkom jarnej časti sezóny sú na programe hneď dve generálky. V sobotu 10. februára slovanisti privítajú Sigmu Olomouc, ktorá momentálne vedie druhú českú ligu. Tento prípravný zápas sa odohrá na štadióne Pasienky, s najväčšou pravdepodobnosťou na umelej tráve. O deň neskôr sa belasí stretnú s maďarským prvoligovým tímom Videoton FC. Miesto konania duelu s Videoton FC bude upresnené neskôr.

Pripomíname, že súperi i program prípravných zápasov sa ešte môžu operatívne meniť.

Prvé jarné kolo Fortuna ligy je na programe 18. februára, belasí v ňom nastúpia na pôde Prešova. Keďže v Prešove bude prebiehať rekonštrukcia štadióna, duel sa odohrá v NTC Poprad. Informuje oficiálny web klubu.

 

Program zimnej prípravy ŠK Slovan Bratislava pred jarnou časťou sezóny 2016/17:

4. január: zraz hráčov na štadióne Pasienky

5.-6. január: fyzické testovanie hráčov na špecializovanej klinike v Banskej Bystrici

11. január – 5. február sústredenie v Turecku (tréningové stredisko Belek neďaleko Antalye)

11. január: odlet na sústredenie do Turecka

20. január: ŠK Slovan – FC Botosani (Rumunsko), prípravný zápas

28. január: ŠK Slovan – FC Steaua Bukurešť (Rumunsko), prípravný zápas

31. január: prípravný zápas, meno súpera v štádiu riešenia

1. február: ŠK Slovan – GNK Dinamo Záhreb (Chorvátsko), prípravný zápas

3. február: ŠK Slovan – súper z Japonska (konkrétne meno súpera v štádiu riešenia), prípravný zápas

4. február: ŠK Slovan – Silkeborg IF (Dánsko)

5. február: odlet zo sústredenia

10. február: ŠK Slovan – SK Sigma Olomouc (Česko), prípravný zápas na štadióne Pasienky, pravdepodobne na ihrisku s umelou trávou

11. február: Videoton FC (Maďarsko) – ŠK Slovan, prípravný zápas, miesto konania zápasu bude upresnené neskôr

Pridaj komentár