ŠK Slovan zahájil letnú prípravu

Belasí ako prví zo všetkých účastníkov Fortuna ligy začali prípravu na sezónu 2018/19. Ostrý štart, pri ktorom už bude kompletný káder vrátane reprezentantov, je na programe v pondelok 11. júna. Vtedy sa k mužstvu pripoja aj reprezentanti (Božikov, Sekulič, Šulla, Šporar), ktorí si v uplynulých dňoch plnili svoje reprezentačné povinnosti. Rovnako od pondelka začnú naplno trénovať aj Hološko, Rabiu a Moha.

Slovan už neráta s trojicou hráčov – Diamantis Chouchoumis a stredopoliari Lukáš Droppa a Filip Oršula. Naopak do prvého mužstva sa dostávajú mladí hráči z Akadémie. Šancu v A-mužstve dostanú brankár Martin Trnovský, obranca Samuel Kozlovský, krídelník David Hrnčár a útočník David Strelec. „Sledujeme vývoj našich mladých hráčov a prácu mládežníckych trénerov. Títo štyria hráči si zaslúžili dostať šancu v prvom tíme. David Hrnčár dal v uplynulej sezóne za juniorku takmer štyridsať gólov, David Strelec sa ako sedemnásťročný presadzoval v prvej lige staršieho dorastu a patrí medzi výrazné talenty slovenského futbalu. Samuel Kozlovský a Martin Trnovský sú mládežníckymi reprezentantmi Slovenska. Všetci hráči majú profesionálne zmluvy a budeme pozorne sledovať, ako sa počas letného prípravného obdobia vyrovnajú s tréningovou záťažou v prvom tíme. Je to len na nich, dali sme im šancu a teraz to majú vo svojich rukách,“ povedal pre klubový web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

Okrem spomínaných hráčov belasí vystužili brankársky post. Vedenie klubu podpísalo zmluvu s Matúšom Ružinským. Dvadsaťšesťročný brankár má za sebou výbornú sezónu, keď v Seredi vychytal dvanásť čistých kont pri devätnástich štartoch a doviedol mužstvo k postupu do najvyššej súťaže. Ružinský dostal oprávnene prezývku „Mr. Zero,“ veď na jar vychytal desať núl v rade a držal sériu 937 minút bez inkasovaného gólu. „Chceli sme posilniť brankársky post skúsenejším hráčom. Matúš Ružinský má za sebou výbornú sezónu, získal už dostatok skúseností, no zároveň má veľkú túžbu sa zlepšovať. Sme presvedčení, že s Michalom Šullom vytvoria kvalitné brankárske duo a že zároveň budú príkladom pre našich mladých brankárov,“ pokračoval Ivan Kmotrík ml.

„Jedným z dôvodov, prečo sme priviedli Matúša Ružinského, je vysoký záujem viacerých klubov o služby Dominika Greifa. Je pravdepodobné, že Dominik zamieri na hosťovanie do jedného z klubov najvyššej súťaže. Ako mladý brankár potrebuje pravidelne chytať a hosťovanie mu v tomto smere môže len pomôcť.“  Po vypršaní zmluvy zo Slovana odchádza brankár Frederik Valach.

Na úvodnom tréningu sa hlásil aj obranca Erik Čikoš, ktorému sa v júni končí zmluva. „S Erikom prebehli prvé rokovania o predĺžení spolupráce. Uvidíme, ako sa rokovania budú ďalej vyvíjať, o ich výsledku samozrejme budeme informovať. Verím, že nájdeme spoločnú reč a že rokovania o novej zmluve dopadnú úspešne,“ prezradil viceprezident klubu. Ročné hosťovanie v Lechu Poznaň sa v júni končí Vernonovi de Marcovi. Argentínsky obranca sa počas prípravy vráti do Slovana Bratislava a zapojí sa do letnej prípravy s mužstvom.

„Počas letného prestupového obdobia neplánujeme výraznejšie zásahy do kádra. Ako som už spomínal, v zime sme sa snažili zrealizovať deväťdesiat percent všetkých prestupov, aby sa mužstvo na jar postupne zohralo a v lete mohlo gradovať svoju výkonnosť na novú sezónu. Káder je stabilizovaný, odišli akurát hráči, ktorým sa končila zmluva a na jar v podstate vôbec nezasiahli do zápasov. Prezradím, že počas letného prestupového obdobia by sme chceli zvýšiť konkurenciu v krídelnom priestore. Sme v rokovaní s viacerými hráčmi, keďže sú to kvalitní futbalisti, rokovania sú veľmi náročné a uvidíme, ako sa vyvinú,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Pridaj komentár