Na skúšku prichádza obranca, ktorý Slovan už dobre pozná

Vlani v septembri podpísal so Slovanom zmluvu český obranca Filip Novák. Súčasťou kontraktu s Novákom bola vtedy aj klauzula, na základe ktorej môžu skúseného beka po prvej reprezentačnej prestávke v prípade lukratívnej ponuky uvoľniť do iného mužstva. Novák prišiel ako náhrada za vtedy zraneného Valacha. Predtým pôsobil v Dyname Moskva.

Kaluzulu sa napokon českému bekovi podarilo naplniť, keď kývol na lukratívnu ponuku Traktoru Čeľjabinsk. Po sezóne sa vrátil do Česka, momentálne už trénuje so Slovanom. Podľa slov trénera Říhu prichádza Novák na skúšku, český kouč je okrem iného zvedavý aj na to, v akej kondícii sa Novák nachádza.

Naposledy pôsobil Novák v drese Pardubíc, kam prišiel na začiatku októbra. Odohral deväť zápasov, počas ktorých raz skóroval a dvakrát asisitoval. „Na jednu stranu ma odchod mrzí, veľmi sa mi tu páčilo. Ale držím sa cieľa, že chcem ešte dva roky pôsobiť v zahraničí a až potom sa vrátiť. Ďakujem Pardubiciam, že ma oslovili a že som mohol za Dynamo hrať. Uvidíme, čo bude, až sa budem chcieť vrátiť do Česka natrvalo,“ povedal Novák pre oficiálny web Dynama Pardubice.

Pridaj komentár