Preview: HC Slovan Bratislava vs. CSKA Moskva

A je tu ďalší veľký hokejový deň. Dnes k nám zavíta hokejový velikán z Ruska, armádny klub CSKA Moskva. Začiatok zápasu v Slovnaft aréne bol posunutý z pôvodných 17:00 na 17:30. Lístky sú už dlhšie beznádejne vypredané, chlapci sa teda môžu tešiť na plný „kotol“. Veď ktorý hokejový fanúšik by nechcel vidieť naživo umenie hráčov ako Alexander Radulov, Jan Mursak alebo Stéphane Da Costa, ale napríklad aj vybučať a vypískať provokatéra Yevgenia Artyukhina?

Už sme toho o tomto klube napísali dosť, preto pridáme len aktuálne informácie a štatistiky. S CSKA sme sa stretli aj v príprave pred touto sezónou vo švajčiarskom Herisau, keď sme, pre niekoho, senzačne porazili „červenú armádu“ 3:2 po predĺžení, keď sme otáčali zápas za nepriaznivého stavu 0:2. Najprv skórovali Prokhorkin a nová akvizícia Francúz Da Costa, aby belasí následne otočili gólmi Bartoviča, Netíka a vo štvrtej minúte nadstaveného času Liborom Hudáčkom. Zaujímave je, že s CSKA Moskvou „ťaháme“ sériu dvoch vyhraných zápasov v rade. Náš posledný duel z decembra 2013 sme vyhrali na ľade Ľadového paláca v Moskve 5:4, keď víťazstvo nám zabezpečili postupne najprv Mišovia Sersen s Vondrkom, už na 4:1 upravili svojimi gólmi Libor Hudáček a Branko Radivojevič, aby následne strelil víťazný gól obranca Vlado Mihálik. Aj napriek vedeniu 5:2 sme sa však napokon museli strachovať o výsledok, keď domáci dokázali znížiť na konečných 4:5. Ak však berieme do uváhy len súťažné zápasy, v troch zo štyroch boli úspešnejší hráči „červenej armády“.

Túto sezónu začali oba tímy úplne inak, ako v tej predošlej. Kým Slovan mal z prvých šesť zápasov biedne dva body a hrozivé skóre 7:21, tentokrát začal ako z rozprávky, keď všetky prvé tri zápasy vyhral, navyše porazil aj úradujúceho víťaza Gagarinovho pohára „Magnetky“. Následne však prišli tri prehry, aj keď proti silnej Kazani len tesne, a to sme mohli ešte aj vyhrať, k tomu bod z prehry po samostatných nájazdoch proti Torpedu. Posledný zápas proti Severstalu sa však nedá hodnotiť nijak inak ako zlý a treba naňho zabudnúť. Skóre 16:15 a 10 bodov z celkových 18-tich možných je tak úspech. CSKA nemala zlý začiatok minulú sezónu, no katastrofálny záver. Z prvých šesť zápasov vyhrali štyri, z toho dva až po predĺžení resp. samostatných nájazdoch. Prehrali však úvodný zápas s Medveščakom Záhreb zahanbujúco 1:7. Odviezli si teda dokopy 10 bodov pri 17 strelených a 16 inkasovaných góloch. Tentokrát je to oveľa lepšie – až 15 bodov a skóre 18:9.

Z aktualnych súpisiek sú najúspešnejšími hráčmi proti svojmu dnešnému súperovi na strane belasích Vondrka s dvomi gólmi a jednou asistenciou, na strane CSKA je Radulov s bilanciou jeden gól a tri asistencie. Viac sa už môžte dočítať aj v našej novej štatistike, ktorá bude odteraz súčasťou každého preview, snáď vám to niečo dá. Takisto v prípade, že vás zaujímajú ďalšie informácie o našom dnešnom súperovi, môžte si ich prečítať v našom staršom článku tu: https://www.slovanpositive.com/predstavenie-posledneho-supera-hc-slovan-bratislava-v-kempe-vo-svajciarsku-cska-moskva/, nakoľko sme ho tam už obšírnejšie predstavili, aby sme nepodávali rovnaké informácie dvojmo.

Väčšina z vás už určite zachytila celkom čerstú informáciu, že šéftréner Rostislav Čada odstúpil zo svojej funkcie. Preto bude dočasným lodivodom Vlado Országh. Preňho to je veľký krst ohňom, keď v tak náročnej súťaži, akou KHL bezpochyby je a s minimom skúseností, má v priebehu krátkeho času prebrať žezlo nad naším milovaným Slovanom a viesť ho proti velikánovi ruského hokeja CSKA Moskva. Napriek tomu mu však veríme, videli sme ho viesť tréningy, moderný hokej mu nie je cudzí a už v Bystrici ukázal, čo je v ňom. Držme mu palce, aby Slovan posunul správnym smerom a aj v prípade, že by sme dnes nevyhrali, aby chlapci nestratili svoju tvár, ktorou je belasé srdce, bojovnosť a určite aj pekný hokej. A čo takto zopakovať výsledok z prípravy? Určite by sa nikto z nás, fanúšikov, neurazil.

Zápas odvysiela už tradične SPORT1.

Zostava:

Backlund (Janus) – Baranka, Sersen, Vondrka, Nedorost, Nagy – Sigalet, Foster, Hudáček, Surový, Netík – Mihalik, Starosta, Bartovič, Bližňák, Murley – Luža, Šťastný, Tičar, Jeglič

 

Ďalšie zaujímavé informácie:

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 10b

Celkové skóre: 16:15

Bilancia doma: 1-0-1-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 2-0-1-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 6 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 2 asistencie Michal Sersen, Libor Hudáček, Ivan Baranka

Najlepší hráč: 7 bodov Ladislav Nagy

Najtrestanejší hráč: 12 minúť Michal Sersen

Úspešnosť brankárov: 91,8% Johan Backlund, 89,5% Jaroslav Janus

Celkový počet vylúčení: 36

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 8/4

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 17,8% / 88.9%

Zranení hráči: Martin Štajnoch

 

CSKA Moskva

Počet bodov: 15b

Celkové skóre: 18:9

Bilancia vonku: 3-0-0-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 4-0-0-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 5 gólov Jan Mursak, Stéphane Da Costa

Najlepší nahrávač: 5 asistencií Alexander Radulov

Najlepší hráč: 7 bodov Jan Mursak, Stéphane Da Costa

Najtrestanejší hráč: 10 minút Yevgeni Artyukhin

Úspešnosť brankárov: 94,3% Stanislav Galimov

Celkový počet vylúčení: 37

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 7/6

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 18,9% / 83,8%

Zranení hráči: Igor Volkov

One thought on “Preview: HC Slovan Bratislava vs. CSKA Moskva

Pridaj komentár