Šláger kola s bezgólovou remízou

ŠK Slovan Bratislava  -AS Trenčín  0:0 (0:0)

Žlté karty:  Priskin, Zreľák – Bero, Koolwijk

ŠK Slovan: Mucha – Sekulić, Saláta, Gorosito, Podaný – M. E. González – Milinkovič, Savičevič, Peltier (81. Kubík) – Zreľák, Priskin (56. Oršula).

AS Trenčín: Šemrinec –Šulek (72. Holúbek), Kleščík, Rundič, Madu – Opatovský, Koolwijk, Bero – van Kessel (90. Lawrence), da Silva, Guba (84. Bala).

Rozhodovali: Hrčka – Chládek, Bobko

Diváci: 2250 

Prvú veľkú možnosť v zápase mali Trenčania, Guba trestuhodne prekopol Muchovu bránu. Slovan opovedal dvoma centrami z pravej strany,  Šemrinec nemusel zasahovať. V 17. minúte prišiel pekný center z ľavej strany od Podaného, Zreľákova strela išla nad. Vzápätí sa do možnosti dostal Peltier, neprekonal pozorného Šemrinca. V 22. minúte Milinkovič trafil ľavú žrď, loptu mohol do brány zasunúť Gorosito, ktorý ale trestuhodne prekopal prázdnu bránu. Trenčín hrozil Van Kesselom, ktorého dva dobré centre da Silva minul. Po polhodine vysunul Zreľák do šance Priskina, tomu v šestnástke Šemrinec skrížil cestu. Penaltu hlavný rozhodca Hrčka neodpískal, naopak udelil Priskinovi žltú kartu. V závere prvého polčasu našiel  Milinkovič Zreľáka, ten mieril tesne nad bránu.  Hostia mohli v 44.minúte otvoriť skóre, pred Berom odkopával na roh Saláta.

V druhom polčase prvý pohrozil Slovan, proti Priskinovi dobre vybehol Šemrinec. Maďarský reprezentant o pár minút strieľal nepresne nad bránu. Na druhej strane sa do šance dostával Guba, tomu loptu v poslednej chvíľu odkopol Saláta. Hra sa odohrávala v strede ihriska, kde sa bojovalo o každú loptu. Po hodine hry zazvonila po Milinkovičovej šanci žrď. Vzápätí brankár hostí výborne vyrazil dobre mierenú Zreľákovu strelu. V 79. minúte  sa do šance dostal Guba, jeho strelu Mucha vyrazil na rohový kop.  V 89. minút Kubík nedosiahol na Savičevičov center.  V závere zápasu mohol rozhodnúť Kubík, na druhej strane trafil žrď da Silva. V dobrom ligovom zápase si obaja súperi body podelili.

Nikki Papavasiliou (tréner Slovana): „Pripravovali sme sa na ťažký zápas, veď sme hrali proti lídrovi tabuľky. Naše očakávania sa splnili, bol to z oboch strán zaujímavý a kvalitný duel. Mojich hráčov môžem za dnešný výkon len pochváliť. Ukázali výborný prístup, dodržiavali stanovenú taktiku a hrali s veľkou túžbou po víťazstve. Veľmi sme chceli vyhrať a znížiť tak stratu na Trenčín na päť bodov. Vypracovali sme si veľa dobrých šancí, chýbalo len gólové zakončenie. Ak má byť niektoré mužstvo sklamané z výsledku, je to určite Slovan. Dnes sa však potvrdilo, že sa deň za dňom zlepšujeme. Pokračujeme ďalej v našej práci, aby sme týmito postupnými krokmi dostali mužstvo na takú úroveň, ako si všetci želáme.“

Pridaj komentár