Šporar blízko k prestupu do Sportingu Lisabon

Tajnička okolo prestup Andraža Šporar zo Slovana do zahraničia sa pomaličky začína odkrývať. Slovinský futbalový útočník prestúpi v najbližších dňoch do Sportingu Lisabon. Tvrdí to portugalský denník O Jogo, Podľa tohto portálu Sporting uspel v boji s viacerými klubmi a s kanonierom belasých sa už dohodol na podmienkach zmluvy. Sporting by mal slovenskému majstrovi zaplatiť približne sedem miliónov eur.

Oba kluby už údajne finalizujú podmienky transferu, definitíva by mala byť na svete do dvoch dní. Šporar má pricestovať do Portugalska už pred piatkovým prestížnym ligovým derby Sportingu s Benficou Lisabon, aby sa zoznámil s trénerom i prostredím a absolvoval lekársku prehliadku. Klub mu pripravil kontrakt na 4,5 roka s platom okolo 1,5 milióna eur za sezónu. Presnú dĺžku zmluvy ale potvrdia až v Lisabone.

Šporar by mohol absolvovať debut za Sporting už na budúci utorok v semifinále Ligového pohára na ihrisku Bragy. Slovinský reprezentant je aktuálne na sústredení Slovana v tureckom Beleku a čaká na povolenie od vedenia „belasých“ na presun do Portugalska.

Pridaj komentár