Slovan doma nestačil ani na CSKA (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – CSKA Moskva 1:4 (0:1,0:1,1:2)

Góly a asistencie: 14.  Mursak (Prochorkin),  29. Stas (Denisov, Arťuchin), 48. Vondrka, 50. Radulov (Grigorenko, Da Costa), 52. Grigorenko

HC Slovan Bratislava: Backlund (Janus) – Baranka, Sersen, Sigalet, Foster, Mihalik, Starosta, Luža – Vondrka, Nedorost, Jeglič – Hudáček, Surový, Netík – Bartovič, Bližňák, Murley – Šťastný, Tičar, White.

CSKA: Galimov (Lalande) – Děnisov, Bodnarev, Mišarin, Zajcev, Kiselevič, Panin, Jegoršev – Tělegin, Korotkov, Andronov, Žafyarov, Stas, Žarkov, Grigorenko, Muršak, Arťuchin, Radulov, Prochorkin, Da Costa, Mamin.

Rozhodovali: Zacharov, Ronn – Otmachov, Palej, Vylúčení: 3:3,  presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, diváci: 10.055 (vypredané).

Slovan na zápas nastúpil po odstúpení trénera Čadu pod taktovkou Vladimíra Országha, Pavla Rybára a Jána Lipianskeho, a pod dohľadom Miloša Říhu v hľadisku, o ktorom sa špekuluje ako o novom nástupcovi na uvoľnený trénerský post. Belasým však okrem trénera chýbal oproti poslednému zápasu aj kanonier Nagy pre problémy s ramenom. Prvej vážnej situácii museli belasí čeliť po piatich minútach, keď mali hostia prvú presilovku. V nej sa dokonca radovali z gólu, ten však hlavný rozhodca správne neuznal pre postavenie hráča CSKA v bránkovisku. Mihálik sa však ihneď po návrate na ľad porúčal na trestnú lavicu po druhýkrát. V oslabení zažiaril Backlund najmä pri tutovke Denisova. Pred koncom desiatej minúty sa potom po faule Arťuchina dočkal presilovky aj Slovan, počínal si v nej však rovnako bez gólového vyjadrenia. Pri následnej hre piatich proti piatim si hostia vytvorili tlak v útočnom pásme, čoho výsledkom bol úvodný gól zápasu. Backlunda najskôr vystrašil Prochorkin, na následnú dorážku Mursaka však už bol prikrátky. V 17. minúte Backlund opäť s veľkou námahou likvidoval spŕšku striel po ďalšom obliehaní jeho bránky.

Druhá tretina začala tentokrát náporom Slovana, po Jegličovej strele dokonca zvonila žrď Galimovovej bránky, CSKA oslobodil až faul a hvizd rozhodcu. Slovan však nevyužil ani svoju druhú presilovku v zápase. 28. minúta priniesla ďalšiu veľkú šancu Slovana, Murley obkrúžil bránu hostí, puk však za Galimova nezasunul. Ihneď z protiútoku sa potvrdilo nedáš – dostaneš, Stas sa obtočil okolo kruhu a strelou zápästím prekonal Backlunda po druhýkrát. Obrovskú šancu na kontaktný gól spálil Surový po Fosterovej nahrávke šesť minút pred koncom druhej tretiny, Galimov však predviedol zákrok zápasu. Kanadský obranca krížnou prihrávkou našiel Surového pred bránkou, ten iba ťukol z prvej do puku, ruský gólman však vytiahol skvelý reflex. Jediným skórujúcim mužstvom v druhej tretine tak opäť boli iba Moskovčania.

Aj tretia tretina priniesla niekoľko skvelých momentov. CSKA si od jej začiatku pohodlne kontrolovala svoj dvojgólový náskok, Slovan sa dostával pred ich bránu iba ťažko. V 47. miúte to však dokázal Vondrka, ktorý z ostrého uhlu prekvapil dovtedy famózneho Galimova. Už o dve minúty sa ukázala veľkosť Alexandra Radulova. Ruský génius po chybe obrany zoči – voči Backlundovi nezaváhal a bekhendom strelil tretí gól svojho tímu. Slovanistické nádeje na obrat definitívne zadusil osem minút pred koncom Grigorenko, ktorý od modrej vyskúšal pozornosť gólmana belasých a uspel – 1:4. Kozmeticky mohol Slovan upraviť výsledok štyri minúty pred koncom, počas tretej presilovky, stav sa však už nezmenil. Slovan tak nezvíťazil ani v treťom domácom zápase v rade

Vladimír Országh, tréner Slovana: „Hrali sme proti veľmi kvalitnému súperovi, ktorí nás predčil hlavne v strednom pásme a na puku.  Majú v kádri veľké individuality. Desať minút pred koncom sme ešte boli v hre, doplatili sme  na obrovskú individuálnu chybu a dá sa povedať, že tá rozhodla o výsledku celého zápasu. Pozícia hlavného kouča v KHL bola pre mňa niečo nové, je to o level vyššie.  Škoda, že sme dnes prehrali. Bola pekná návšteva, chalani sa snažili nechali na ľade všetko, ale individuálne chyby nás stáli zápas. Verím, že v najbližších zápasoch sa to už  otočí v náš prospech.“

Dmitrij Kvartaľnov, tréner CSKA: „Som rád, že sme dnes vyhrali. Pred zápasom sme urobili  zopára zmien v zostave. Zápas sme mali pod kontrolou, aj v čase, čo sme inkasovali lacný gól.“

5 thoughts on “Slovan doma nestačil ani na CSKA (VIDEO)

• 20. septembra 2014 at 23:19

Za jeden deň sa zázraky nedejú. Országh nemal čas a ani gule na to, aby radikálnejšie pozmenil systém a taktiku. Avšak dnes treba povedať, že sme nemali nárok. Aj keby sme zahrali svoj lepší štandard zo začiatku súťaže

• 21. septembra 2014 at 11:28

Moňo si zober, kazdy jeden hrac z CSKA ci uz prvy alebo posledny utok, bol o triedu lepsi ako nasi hraci. Treba uznat kvalitu supera, dnes sme hold na nich nemali. Spravili sme vsak dve velke chyby, prva white – treti gol, a druha Backlund stvrty gol…to boli dva rychle goly v rozmezi 2 minut. Ten posledny gol mi pripomenul Klepisov gol z MS v Minsku v predlženi. Uz sme to tu rozoberali v inom clanku, kam sa podel herny prejav z tripu?

• 21. septembra 2014 at 12:20

Pravda, CSKA boli o triedu inde, ale podstatné je, že aj my sme hrali zle. Už minimálne druhú sezónu máme dva hlavné problémy….teda tri..
      Prvý…nedávame góly
      Druhý…nevieme vyhodiť z pásma čistý puk, následne z toho dostávame góly,ako včera Radulovov
      Tretí…statické presilovky

Hlavne druhý a tretí problém ide podľa mňa na triko dnes už bývalého trénera…nie je možné, aby sme dve a pol sezóny toto nevedeli zmeniť…To im nepovedal, že sa majú pri presilovke hýbať? že treba meniť miesta? nepovedal im, že puk z pásma preč? za každú cenu? Hádam sa to teraz zmení…
      Ešte jedna vec ma štve…a to je Hudáček. Ten chalan sa už tretiu sezónu trápi. Je to proste na KHL málo čo hrá. Vedel by som si v mužstve skôr predstaviť Bakoša ako jeho…škoda, že odišiel. Aj tak by som Hudyho posadil na tribúnu. Včera napríklad odpísany Šťastný aspoň makal,l zrážal sa…bolo vidieť motiváciu. Na Hudyho hre je skôr vidieť letargiu….

• 21. septembra 2014 at 22:19

tie presilovky uz boli rozoberane v jednom z 5 postrehov z domacich zapasov – je to staticke a hraci si nie len, ze nemenia pozicie, ale oni fakt stoja na mieste bez akehokolvek pohybu, tak ako ste uviedli.

Ad Hudacek – ten chalan potrebuje kvalitneho centra. On je koncovy hrac, ak nema vedla seba tvorcu, ma problem. To je cisto moj nazor. Mozno sa spoliehaju na suhru zo striebornych Helsink Surovy – Hudacek, ale priznajme si, Libor tazil pri svojich uspechoch najma z hry Satana. Nieco ako Mikus pri Palffym. Ja by som pri nom vyskusal na centri napr. Murleya.

Dalsia vec, ktora je slaba, su dlhsie prihravky od obrancov. Vsetko nad 5 metrov je katastrofalne nepresne a nacasovat prihravku do jazdy v plnej rychlosti je nadludska uloha. Tam zacina podstata slabej utocnej hry.