Preview: FC DAC 1904 Dunajská Streda vs. ŠK Slovan Bratislava

Po troch bezsenných nociach sa dnes hráči belasých prebudili do ďalšieho hracieho dňa. Čaká ich neľahký súper, jeden z remízových kráľov, FC DAC 1904 Dunajská Streda. Zápas má výkop o 19:00 na mestskom štadióne.

Dunajská Streda v minulej sezóne zažila veľkú blamáž, keď klub nemal peniaze na vyplácanie miezd a navyše viacerí jeho hráči boli obvinení z predávania zápasov, medzi nimi aj bývalý slovenský reprezentant Ivan Hodúr. Po prevalení tejto kauzy odkúpil potápajúcu sa loď veľkopodnikateľ a miestny rodák Oszkár Világi. Tým klub zachránil a pozdvihol k lepšej budúcnosti.

Túto sezónu začal DAC lepšie ako tú minulú. Po 10-tich zápasoch má 11 bodov a drží sa v strede tabuľky. Minulú sezónu to od začiatku škrípalo a bolo vidno, že niečo nie je v poriadku. Veď štyri body z desať zápasov a skóre 6:26 by bolo mizerné aj na treťoligový tím medzi elitou.

Ak porovnáme posledných šesť zápasov, Dunajská Streda zaknihovala dve výhry, tri remízy a jednu prehru, naposledy v utorok s Podbrezovou 0:3. Čo sa týka vzájomných zápasov, minulú sezónu sme sa s nimi stretli trikrát, všetky zápasy boli vyrovnané, jeden skončil remízou 1:1, zvyšné sme vyhrali zhodne 2:1. Strelcami gólov na strane belasích boli dvakrát Fořt a po jednom Vittek, Milinković a Gorosito.

Slovan mal iba dva dni čas zregenerovať telo i myseľ po zbabranom pohárovom zápase Európskej ligy UEFA v švajčiarskom Berne. A nielen to, belasí z posledných šiestich zápasov až štyri prehrali, navyše všetky vonku. Hrozivé skóre 9:15 (pričom päť z nich strelili Modranke v pohári) a iba jeden strelený gól na ihrisku súpera, je veľkým strašiakom. Tešiť ich momentálne môže len postavenie v tabuľke (tretie miesto a tri zápasu k dobru oproti prvej Žiline). Viac sa už môžte dočítať aj v našej novej štatistike, ktorá bude odteraz súčasťou každého preview, snáď vám to niečo dá.

Najväčšou posilou DAC je bezpochyby reprezentačný stopér Kornel Saláta. Do tímu prišiel pred deviatym kolom práve z bratislavského Slovanu na hosťovanie predbežne do konca jesennej časti Fortuna ligy, aby sa rozohral. A rozbehol sa naozaj veľmi dobre. Hneď v najbližšom zápase proti Zlatým Moravciam rozhodol o deľbe bodov. Na „staré kolená“ sa nedávno tiež prebojoval 22-ročný Erik Ujlaky do našej reprezentácie do 21 rokov. Nakoľko má už 22 rokov, mohol odohrať už len zápasy ostatnej kvalifikácie.

Na Žitnom ostrove pôjde našim chlapcom o veľa, hlavne o česť a návrátenie „tváre“. Stále platí, že Slovan má najširší káder spomedzi všetkých. Nebude to však jednoduchý zápas. Ako poznamenal Rišo Lásik v rozhovore pre náš web (viac si môžte prečítať tu https://www.slovanpositive.com/rozhovor-s-lasikom-po-zapase-s-bernom/) domácich bude hnať 7000 ľudí v hľadisku. V náš prospech môže jednoznačne hrať aj veľká nedisciplinovanosť nášho súpera, keď majú priemer viac ako dve žlté karty na zápas, kým my niecelú jednu. V obrane však musíme pracovať oveľa pozornejšie, ako proti Bernu, keď sme obrovskými hrúbkami súperovi otvorili priam „dialnicu“ k Pernišovej bráne. Nemôžme si dovoliť ďalšiu prehru, a to nie kvôli tabuľkovému postaveniu, veď liga je ešte dlhá, ale kvôli fanúšikom, sebavedomiu alebo aj trénerovi Strakovi. Vráťme sa opäť na ligový trón!

Zápas môžte sledovať od 18:50 na DigiSport 1.

Zostava:

Perniš :  Jablonský,Gorosito,Niňaj, Čikos, Soumah, Kubík, Žofčák,Lásik, Grendel,Fořt

Tip autora: 0:2 pre ŠK Slovan Bratislava

 

Ďalšie zaujímavé informácie:

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Odohrané zápasy / počet bodov: 10 zápasov / 11 bodov

Celkové skóre: 10:12

Bilancia doma: 2-2-0 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 2-3-1 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 3 góly Pavol Jurčo

Najtrestanejší hráč: 5 žltých kariet Peter Struhár

počet žltých / červených kariet: 23/1

Zranení hráči: neznáme

 

ŠK Slovan Bratislava

Odohrané zápasy / počet bodov: 7 zápasov / 15 bodov

Celkové skóre: 14:10

Bilancia vonku: 1-0-2 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Forma z posledných šiestich zápasov: 2-0-4 (legenda: výhra – remíza – prehra)

Najlepší strelec: 4 góly Juraj Halenár, Seydouba Soumah

Najtrestanejší hráč: 1 žltá karta šiesti rôzni hráči

počet žltých / červených kariet: 6/0

Zranení hráči: Róbert Vittek

 

Pridaj komentár