Slovan do novej sezóny bez dvoch hráčov

Hokejisti Slovana Bratislava budú v novej sezóne pokračovať bez niekoľkých hráčov, ktorí obliekali jeho dres v tej uplynulej. Fanúšikov viac zaujímajú mená, ktoré by mali prísť do tímu, ale známe sú aj prvé odchody.

Tomáš Zigo a Mislav Rosandič posilnia český extraligový klub Mountfield Hradec Králové. V pondelok o tom informoval oficiálny klubový web.

Rosandič podpísal dvojročnú zmluvu, on aj Zigo začali sezónu v KHL v drese Slovana a zakončil ju ziskom titulu v Banskej Bystrici. „Sledovali sme ho niekoľkokrát. Trénerom sa páčila jeho kreativita, podpora útoku a celková ofenzívna činnosť. Na svoj vek hrá veľmi dobre, my si od neho sľubujeme najmä skvalitnenie ofenzívnej činnosti,“ povedal generálny manažér HK Aleš Kmoníček. Tomáš Zigo aktuálne bojuje o miesto v nominácii slovenskej reprezentácie na MS. „Tomáša sme sledovali najmä vo finále slovenskej extraligy, ktoré odohral veľmi dobre. Mal veľký záujem u nás pôsobiť a to nás uistilo v našom rozhodnutí ho angažovať,“ pokračoval Kmoníček.

Okrem Ziga a Rosandiča sa na zmluve s Hradcom dohodli aj ďalší dvaja slovenskí hráči, útočník Lukáš Cingeľ a obranca Dominik Graňák.

Pridaj komentár