Preview: HC Slovan Bratislava vs. Dynamo Moskva

Ak by sa naplnili slová Petriho Matikainena po jeho príchode lavičku belasých „Dať pocítiť súperom, že my sme tu doma“, nebol by dnes Slovan v takej situácii v akej je. O 17.30 si Slovan skríži hokejky s Dynamom Moskva, ktoré už nie je tým Dynamom, ako keď stál na ich lavičke súčasný tréner Ruskej zbornej Olegs Znaroks.  Napriek tomu je favorit dnešného zápasu jasný.  Pre Slovan môže byť výhoda, že nemusí tvoriť, preto očakávame podobný typ zápasu, ako boli decembrové stretnutia s Barysom, Ufou, či Jokeritom, kde Slovan dokázal bodovať.  Strata na play off je stále päť bodová, ale Soči belasým po štvrtku odskočilo. Okrem tohto zápasu sa hrajú pre Slovan zaujímavé zápasy :  Atlant Mytišči  – Lokomotiv Jaroslavľ, Dinamo Minsk – Víťaz Podolsk, či Medveščak Záhreb – HK Soči.

Screenshot_2

Dynamo Moskva

Ťaží hlavne zo zohratosti hráčov, ktorí pôsobia v ich drese viacero sezón, navyše v lete prišiel do mužstva power forward Kaspars Daugavinš, ktorý sa hneď zaradil medzi lídrov. Tím posilnil aj „zlý muž“ z ostatnej sezóny Nikolaj Žerdej, Stálicami klubu sú Soin, Babenko, Pestuško, Gorovikov, či Kokarev. V bránke je oporou  Jeremenko, ktorý je momentálne zranený. Pred ním čistia predbránkový priestor Kanaďan Matt Robinson, Janne Jalasvaara, Dmitri Višnevskij či Alexander Osipov.

HC Slovan 

V zápase so Soči sa vrátil na ľad Ján Brejčák, naopak na listinu zranených pribudol Tomáš Starosta, ktorý dostal koňara nad koleno, ktoré mu opuchlo. Či bude Tomáš pripravený nastúpiť sa dozvieme tesne pred zápasom. Ako keby nemal Slovan smolu v obranných radoch, podľa našich informácií si zranenie v dolnej časti tela obnovil Johan Backlund, ktorého by mal dnes v bráne nahradiť Jaro Janus. Podľa Libora Hudáčka, by malo stačiť Slovanu vyhrať  na postup do play off sedem zápasov.

Vzájomné zápasy

Proti Dynamu to Slovanu nejde, dokázal vyhrať jediný zápas, keď senzačne vyhral v Lužnikách, po pamätnom góle Mira Šatana v oslabení. Inak vždy ťahal za kratší koniec, dnes je v situácií niečo s touto nepriaznivou bilanciou spraviť.

05.12.14 Dyn. Moscow Slovan Bratislava 7 : 2 (Góly za Slovan: Netík,Baranka)
28.01.14 Dyn. Moscow Slovan Bratislava 2 : 3 (Góly za Slovan: Miklík, Škoula, Šatan)
23.09.13 Slovan Bratislava Dyn. Moscow 4 : 5 (Góly za Slovan: Mojžíš, Vondrka, Ölvecký, Bakoš)
25.02.13 Slovan Bratislava Dyn. Moscow 2 : 3 (Góly za Slovan: Švárny, Mihalik)
24.02.13 Slovan Bratislava Dyn. Moscow 2 : 4 (Góly za Slovan: Bližňák, Kytnár)
21.02.13 Dyn. Moscow Slovan Bratislava 3 : 2 (Góly za Slovan: Bližňák, Kukumberg)
(2 : 2)
20.02.13 Dyn. Moscow Slovan Bratislava 5 : 1 (Gól za Slovan: Vondrka)
26.12.12 Dyn. Moscow Slovan Bratislava 2 : 1 (Góly za Slovan: Bartovič)
(1 : 1)
07.10.12 Slovan Bratislava Dyn. Moscow 2 : 3 (Góly za Slovan: Šatan)

Stretnutie vysiela od 17.30 Sport1

Slovan dnes v tomto zložení

JGodla (Janus) – Sersen, Luža, Nagy, Surový, Bartovič, – Barker, Štajnoch, Vondrka, Murley, Hudáček – Kozák, Brejčák, Jeglič, Tičar, Ölvecký – Rehák, White, Kudrna , Šťastný, Lunter.

One thought on “Preview: HC Slovan Bratislava vs. Dynamo Moskva

  • 17. januára 2015 at 12:36
    Permalink

    Takže dnes Denis Godla v bráne, bude to dobré, alebo práve naopak? 🙂
    Vyzerá to na súboj dvoch mladších brankárov, aj keď ten hosťujúci má o 4 roky viac.

Pridaj komentár