Slovan oskalpoval moskovské Dynamo na jeho pôde! (VIDEO)

Dynamo Moskva – HC Slovan Bratislava 1:2 (0:1, 1:1,0:0)

Góly: 28. Robinson (Karsums, Cvetkov) – 16. Kašpar (Barker), 26. Mihalik (Kozák, Bartovič)

Vylúčenia: 2:3 na 2 min.

Moskva: Lazušin (Serebriakov) – Mironov, Višnevskij, Hietanen, Robinson, Barancev, Osipov, A. Volkov – Kokarev, Gorovikov, Pestuško – Karsums, Cvetkov, Karpov – Galimov, K. Volkov, Babenko – Avcin, Dugin, Tarasov – Igumnov.

Slovan: Brust (Garnett) – Barker, Novák, Starosta, Švarný, Mihalik, Kozák, Luža – Kašpar, Nedorost, Nagy – Jeglič, Tičar, Šťastný – Surový, Viedenský, Bartovič – Skalický, Lušňák, Skokan.

Rozhodovali: Anisimov, Odinš – Aľošin, Ivanov.

Prvú šancu zápasu si po troch minútach vypracoval prekvapivo Slovan, keď sa obranca Starosta snažil nachytať brankára domácich na hruškách po obkrúžení jeho svätyne. Brustovi zatrnulo po ôsmich minútach, kedy Dynamo na dlhý čas zavrelo Slovan v jeho pásme. Nič však z tohto tlaku nevyťažilo. Ďalšiu šancu malo Dynamo pred prvou presilovkou Slovana, keď Gorovikov netrafil v ideálnej pozícii bránku. V početnej výhode prišli ďalšie pokusy belasých, radosť nám však priniesla až situácia zo 16. minúty, keď Barker našiel pred bránkou osamoteného Kašpara a ten pohodlne zavesil nad Lazušinove rameno. Domáci onedlho vyrovnali, gól však nebol správne uznaný, keďže Galimov ho dosiahnol nohou. Naopak, Švarný mohol zakrátko zvýšiť náskok, to by však jeho bomba nesmela skončiť na žrdi.

Druhé dejstvo začalo náporom domácich, najskôr Brust zlikvidoval veľkú šancu Babenka, o pár momentov neskôr vzišiel ako víťaz aj zo situácie, kedy sa na neho osamotený rútil Pestuško. Tlak Dynama ale otupila ďalšia presilovka Slovana, v ktorej Mihálik strelil druhý gól zápasu! Dvojgólový náskok však dlho nevydržal, Robinson po dvoch minútach strelou od modrej odklial Brustovo čaro. Ďalšie šance však kanadský gólman zlikvidoval, na druhej strane mal veľkú šancu na tretí gól opäť Kašpar.

V tretej tretine mohol vyrovnať Karpov, ktorý sa rútil sám na Brusta, brankár Slovana opäť podržal svoj tím. Brankár hostí bol v neustálej permanencii aj naďalej, najmä v dvoch ďalších oslabeniach to pred jeho bránkou doslova horelo. Vydýchnuť si mohli belasí päť minút pred koncom pri svojej tretej presilovke, kedy sa konečne aj oni usadili v útočnom pásme. Nedorost dokonca počas tejto výhody opäť trafil iba žŕdku Lazušinovej bránky! Záver patril opäť domácim, ktorí však narážali na húževnatý odpor hráčov v bielych dresoch. Tí napokon záver zvládli a z horúceho prostredia v Ľadovom paláci si napokon prekvapivo odvážajú všetky tri body!

Ohlasy, zdroj:hcslovan.sk

Miloš Říha: Po strate bodov v domácom prostredí, sme zapracovali na disciplíne, na väčšom dôraze a na obrannej hre. Prvú tretinu sme hrali presne tak, ako by sme si našu hru predstavovali a boli sme lepším mužstvom. Dynamo je veľmi silný tím a v druhej tretine nás zatlačilo, zbytočne sme faulovali. V treťom dejstve sme vrátili späť k našej hre a myslím si, že zaslúžene zvíťazili.

Barry Brust: (26 striel, 96,3% úspešnosť): „Myslím, že to bol z našej strany celkom dobrý zápas. Hrali sme výborne v obrannej fáze, nedovolili sme im veľa skutočne gólových príležitostí. Je to veľké víťazstvo na ľade súpera, presne takto by sme v sezóne mali vonku hrávať. V záverečnej časti zápasu sa im podarilo niekoľkokrát vytvoriť tlak na našu bránku, ale obrancovia robili skvelú robotu pri blokovaní striel, a aj keď jedna-dve strely prešli, veľmi dobre sme to tam zatvorili.“

Lukáš Kašpar: (1+0, 18:35 min. na ľade): „Treba povedať, že Dinamo začalo zápas dosť vlažne, my sme boli aktívnejší, krátko po skončení našej presilovky sme dali gól a už sa do zápasu nestihli vrátiť. Pri mojom góle som najprv myslel, že Barker bude nahadzovať za bránku. On to však dával priamo na bránku, obrancovi to preskočilo cez hokejku. Bol som sám pred bránkarom, ktorý mi chcel puk vypichnúť, netrafil sa a ja som mal pred sebou už v podstate poloprázdnu bránku.“