Preview: HC Slovan Bratislava vs. Admiral Vladivostok

Po troch výhrach na ľadoch súperov prišli dve prehry v priebehu 24 hodín pred domácim publikom. Prehry bolia o to viac, že prišli so zdolateľnými súpermi, s ktorými body treba získavať a ktoré môžu ešte veľmi mrzieť. Navyše Slovan došiel o svojho najlepšieho hráča Laca Nagya, bez ktorého je útočná sila belasých polovičná. Napravíme si dnes o 17:00 chuť s rozbiehajúcim sa Gregorovým Vladivostokom?

História

Najvzdialenejší tím KHL (viac ako 10 tisíc kilometrov od Slovenska) vznikol len minulý rok. Prezidentom klubu je bývalá ruská hviezda NHL Alexander Mogilny. Hneď vo svojej prvej sezóne v KHL postúpili do play-off, kde ich však v prvom kole vyradil neskorší víťaz Metallurg Magnitogorsk 4:2 na zápasy. Admiral sa pred začiatkom minulej sezóny zúčastnil aj rozširujúceho draftu a mal výhodu siedmych možných legionárov na súpiske namiesto piatich, čo je maximálna kvóta pre zvyšné ruské tímy. Aktuálnym trénerom je slovenský lodivod Dušan Gregor.

Hráči

Admiral patril počas letnej prestávky medzi najaktívnejšie tímy na prestupovom trhu. Žiadne hviezdy však nepritiahol, poväčšinou lovil vo vodách nižšej ruskej súťaže VHL či nechcených hráčov v rámci KHL. Väčšinou hráčov skúšal a ponúkal skúšobné kontrakty. A až na dve výnimky to boli všetko ruskí hráči. A práve tieto dve výnimky sa dajú označiť za najväčšie posily klubu, minimálne čo sa mena, skúseností či úspechov týka. Ide o českého beka Jana Kolářa, ktorého získal z rozpúšťajúceho Donbassu Doneck. Druhým je čerstvá posila (oficiálne predstavený len predvčerom) z Kazane, kanadský obranca Shaun Heshka.

Vzájomné zápasy

Slovan prehral so svojím dnešným súperom oba minulosezónne vzájomné zápasy a má s ním vysoko negatívnu bilanciu 2:9. Najviac sa pritom v tomto dvojzápase darilo dvom Švédom, ktorí sú aj v tomto ročníku v zostave Vladivostoku Gyngemu a Bergforsovi. A darí sa im aj v tomto ročníku.

Zaujímavosť na záver

Slovenský tréner v službách Admiralu pred touto sezónou skúšal aj hráča z ázijskej ligy. Bol ním mladý obranca Roman Pantyukhov, ktorý prišiel z tímu China Dragon. Na skúške však neobstál a tak s ním klub nepodpísal riadny kontrakt. Hráč však nemal najlepšie čísla ani v ázijskej lige, kde v 35-tich zápasoch nazbieral len štyri body a v tabuľke pravdy mal dokonca hrozivých -24.

Pretrhne konečne Slovan prekliatia? Jedným je prekliatie domáceho ľadu, kde sa mu ani po výmene trénera, ktorý práve tento fakt prizvukoval, nedarí. Druhým je hra nášho dnešného súpera, proti ktorému belasí v minulej sezóne nenašli úspešnú taktiku. Slovan potrebuje takéto body ako soľ,druhýkrát sa už totiž vďaka novým pravidlám KHL s Admiralom a ani predošlým súperom nestretne. Už je na čase, aby začal Petri Matikainen plniť sľub, ktorý dal pri nástupe, že Slovan dá pocítiť svojím súperom, že „my sme tu doma“. Treba tiež využiť fakt, že Vladivostok sa na ľade súperov necíti dobre, veď z 13-tich zápasov vyhral len tri. Navyše majú najslabšiu hru v oslabení v celej KHL.

Zápas môžete sledovať opäť na Sport2 od 16:45.

Zostava:

Janus (Backlund) – Foster, Sigalet, Sersen, Baranka, Štajnoch, Mihálik, Brejčák – Hudáček, Surový, Bartovič – Netík, Nedorost, Vondrka – Jeglič, Tičar, Rachůnek – Šťastný, Bližňák, Lunter

 

Ďalšie zaujímavé informácie:

HC Slovan Bratislava

Počet bodov: 29b

Celkové skóre: 56:60

Bilancia doma: 2-1-1-6 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 2-1-0-2 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 13 gólov Ladislav Nagy

Najlepší nahrávač: 10 asistencií Ladislav Nagy

Najlepší hráč: 23 bodov Ladislav Nagy

Najvyťažovanejší hráč: 22:03 minút Michal Sersen

Najtrestanejší hráč: 51 minút Michal Sersen

Celkový počet trestných minút: 337 minút

Úspešnosť brankárov: 90,3% Jaroslav Janus, 88,7% Johan Backlund

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 18/15

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 16,7% / 86,1%

Zranení hráči: Matt Murley, Peter Ölvecký, Tomáš Starosta, Ladislav Nagy


Admiral Vladivostok

Počet bodov: 26b

Celkové skóre: 58:75

Bilancia vonku: 2-1-0-10 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Forma z posledných piatich zápasov: 2-2-0-1 (legenda: výhra – výhra po predĺžení/s.n. – prehra po predĺžení/s.n. – prehra)

Najlepší strelec: 9 gólov Richard Gynge

Najlepší nahrávač: 11 asistencií Niklas Bergfors, Ilya Zubov

Najlepší hráč: 18 bodov Niklas Bergfors

Najvyťažovanejší hráč: 22:41 minút Logan Pyett

Najtrestanejší hráč: 29 minút Vladislav Ushenin

Celkový počet trestných minút: 301 minút

Úspešnosť brankárov: 90,1% Ivan Nalimov, 88,4% Ilya Proskuryakov

počet strelených/inkasovaných gólov v presilovkách/oslabeniach: 16/29

Úspešnosť presiloviek/oslaboviek: 13,1% / 73,1%

Zranení hráči: Ivan Glazkov, Alexander Goroshansky, Richard Gynge, Andrei Stelmakh, Stefan Stepanov

Pridaj komentár