Slovan potvrdil príchod Maročana Mohu

By  |  0 Komentárov


To, o čom sme vás ako prví informovali už pred niekoľkými dňami, sa stalo skutočnosťou. Slovan sa na zmluve dohodol s marockým krídelníkom Mohom Rharsallom.

Moha podpísal so Slovanom zmluvu na 4 a pol roka, k mužstvu sa už pripojil na sústredení v Turecku. „Už počas jesene sme si uvedomovali, že potrebujeme zvýšiť kvalitu v krídelných priestoroch. Mohu sme sledovali počas posledných šiestich mesiacov, keď v silnej ukrajinskej lige pravidelne hrával a preukazoval rastúcu výkonnosť. Kvalitu dokumentoval aj štatistikami, strelil päť gólov a na ďalších šesť prihral. Je to typický krídelník, jeho veľkou devízou je rýchlosť, pričom môže nastúpiť na ľavom i pravom krídle. Má veľký potenciál zlepšovať sa aj smerom do budúcna,“ uviedol viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.
Moha začínal s futbalom v Španielsku, na jeseň bol hráčom Olimpiku Doneck, aktuálne šiesteho tímu ukrajinskej ligy. „Som veľmi šťastný, že som prišiel do Slovana Bratislava. Počas zimy som mal ponuky z ďalších troch tímov, no vybral som si Slovan. Je to najväčší slovenský klub s vysokými ambíciami. Oslovila ma aj vízia klubu i vidina nového štadióna, ktorý som si pozrel a na ktorom si túžim zahrať. Chcem pomôcť mužstvu a urobím všetko pre to, aby bol Slovan úspešný,“ povedal Moha po podpise zmluvy.

Za Olimpik Doneck odohral osemnásť z devätnástich ligových zápasov, v ktorých dosiahol päť gólov a šesť asistencií. Pravidelne nastupoval prevažne na pravom krídle, no dokázal plniť aj úlohy ľavého krídelníka. Moha má na konte aj jeden štart v marockom reprezentačnom výbere do 23 rokov.

Musíte byť prihláseny pre vkladanie komentárov Login

Pridať komentár