Preview: ŠK Slovan Bratislava – FK Pohronie Žiar n.H./D.Ždaňa

Slovanft cup pokračuje svojim ďalším kolo. Už v utorok postúpili do štvrťfinále Žilina a Zlaté Moravce. Šošoni si po výsledku 5:0 hladko poradili s TJ FK Vyšné Opátske, ViOn doma zdolal Myjavu 4:2. V stredu sú na programe ešte zápasy Rohožník -VSS Košice, Prešov – Dunajská Streda, Nové Mesto nad Váhom- Senica, Dolný Kubín – Trenčín, a o 17.00 ŠK Slovan Bratislava –  FK Pohronie Žiar n.H./D.Ždaňa. Zápas Topoľčany – Ružomberok je naplánovaný na 11.11.

ŠK Slovan

Slovan si vo štvrtom kole poradil s Nitrou 3:2. Tá Slovanu vzdorovala, ale Zreľák svojím gólom zo 61. minúty posunul Slovan do piateho kola. V ňom sa na Pasienkoch o 17.00 stretne s  FK Pohronie Žiar n.H./D.Ždaňa. V poslednom ligovom zápase proti Ružomberku (1:1) stretnutie pre zranenie nedohrali Marko Milinkovič a Erik Čikoš. Pre klubový web športovo-marketingový riaditeľ Richard Trutz na margo ich zdravotného stavu povedal :„Marko sa v súboji zranil a nemohol zápas dohrať. Každé zranenie je nepríjemná vec ako pre hráča, tak aj pre celý klub. Avšak môže nás tešiť to, že u Marka sa jedná sa o zranenie ľahšieho charakteru na spodnej časti tela. Náš tím lekárov intenzívne pracuje na tom, aby bol Marko v čo najkratšom čase v poriadku. Ešte raz opakujem, že zranenie Marka nie je vážne a je ľahšieho charakteru. Erik Čikoš si v súboji narazil sval a musel byť striedaný. V týždni sa zapojí do príprav s mužstvom.“ Slovan nebude chcieť dopustiť drámu, jeho cieľom bude hladký postup do ďalšieho kola.

Nastúpi Slovan v tomto zložení?

Greif, Sekulič, Gorosito, Saláta, Zahumenský, González, Savičevič, Kubík, Mészáros, Priskin, Oršula?

FK Pohronie Žiar n.H./D.Ždaňa

Pohroniu patrí v tabuľke Doxxbet ligy Západ druhá priečka. Na lídra z Borčíc stráca dva body. V Slovnaft cupe do piateho kola postúpilo cez, Slovenský Grob (9:0), Kalinkovo (2:1) a Tomášov (3:2).  Trénerom tohto mužstva je Slovanu dobre známy Štefan Zaťko, ktorý na lavičke belasých v minulosti pôsobil.

Hlavným rozhodcom zápasu bude Filip Glova, na čiarach mu budú pomáhať Marián Jankovič a František Ferenc.

Pridaj komentár