Slovan pred zápasom s Wolverhamptonom

Výprava belasých nabrala smer Britské ostrovy, kde ich vo štvrtok čaká odvetný zápas proti Wolverhamptonu.„Tešíme sa na zajtrajší zápas. Doma sme ukázali, že sa dá hrať s každým, verím, že to dokážeme aj vonku. Musíme byť koncentrovaní a stopercentne pripravení na všetko a zároveň sa vyvarovať chybám, ktoré takíto súperi dokážu potrestať. Nevyhnutnou podmienkou úspechu je opäť nechať na ihrisku srdce a odviesť sto percent,“ povedal pre klubový web tréner Ján Kozák ml.

Pred štvrtým hracím dňom sú slovanisti v skupine tretí, na svojho štvrtkového súpera strácajú v tabuľke dva body. Túžba byť v hre o postup čo najdlhšie je veľká. „Celý čas hovoríme, že ideme od zápasu k zápasu, čo platí aj teraz. Vieme, čo nás udrží v hre o postup, čiže určite prídu aj také myšlienky. Predovšetkým chceme odohrať čo najlepší duel a ak by sme dokázali bodovať, bolo by to výborné,“ uzavrel Ján Kozák ml.

Témou posledných dní je zdravotný stav kádra. Do Anglicka napokon necestovali traja hráči zo stabilného kádra A-tímu. „V Bratislave zostali Aleksandar Čavrič, Moha i dlhodobejšie zranený David Strelec. Ostatní hráči sú v poriadku a pripravení na zápas.“ Vo výprave nechýba Dávid Holman, ktorý vynechal víkendový duel so Senicou. Doplníme, že po dnešnom stretnutí mládežníckej Ligy majstrov v Glasgowe sa vo štvrtok pripojí k tímu aj brankár Martin Trnovský.

Pre mnohých hráčov je snom zahrať si v kolíske futbalu. Andraž Šporar v Lige majstrov už okúsil atmosféru štadióna Emirates, domovského stánku londýnskeho Arsenalu. „Anglicko je kolíska futbalu, všetci sa tešíme, že si tam zahráme. Myslím si, že atmosféra bude teraz ešte lepšia než na Emirates, pretože som počul, že Wolverhampton má výborných fanúšikov,“ hovorí najlepší strelec skupiny Európskej ligy.

„V prvom zápase sme ukázali, že s Wolverhamptonom môžeme hrať. Vonku to bude samozrejme o niečo ťažšie, no sme pripravení na tvrdé súboje i na všetko, čo nás tam čaká. Myslím si, že to bude podobný duel ako na Tehelnom poli, no verím, že s lepším výsledkom pre nás. V hre je ešte 9 bodov, chceme sa o tieto body pobiť a udržať sa v hre o postup čo najdlhšie,“ vyhlásil slovinský reprezentant.

Kým dnes sa v Bratislave vyčasilo a panuje krajšie počasie, v Anglicku je o poznanie chladnejšie a prší. „Mám oveľa radšej, keď prší a je chladnejšie, niekde medzi piatimi a desiatimi stupňami nad nulou. To sú perfektné podmienky na futbal. Je to oveľa lepšie než 35 stupňov a slnko,“ uzavrel Andraž Šporar.

Pridaj komentár