ŠK Slovan U19 pred ďalšou výzvou

Starší dorast ŠK Slovan sa po postupe cez Ludogorec Razgrad stretne v 2. kole UEFA Youth League (mládežnícka obdoba Ligy majstrov) s ďalším renomovaným európskym klubom. Súperom belasých bude dorastenecký výber 54-násobného škótskeho majstra Rangers FC. Prvý zápas sa odohrá v Glasgowe v stredu 6. novembra o 20:00 SEČ.

Podobne ako A-tím, tak aj dorastenci odohrajú počas tohto týždňa európsky duel na Britských ostrovoch. Dorastenci cestovali dnes ráno, po prílete absolvujú predzápasový tréning. Tréner Vladimír Gála mohol káder našej „devätnástky“ doplniť tromi staršími hráčmi z ročníka 2000. Podobne ako v dvojzápase s Ludogorcom, tromi staršími hráčmi budú brankár Martin Trnovský, defenzívny hráč Samuel Habodasz a ofenzívny stredopoliar Denis Potoma.

Slovanisti v prvom kole vyradili Ludogorec po penaltovej dráme a túžia po ešte vyšších métach. Rangers v prvom kole prešiel cez švajčiarsky Young Boys Bern po výsledkoch 3:3 vonku a 2:2 doma, keď postupový gól strelili Škóti až v samom závere stretnutia.

„Priali sme si práve Rangers, predovšetkým z pohľadu popularity klubu a možnosti dotiahnuť ešte väčší počet divákov na domácu odvetu. Čelíme renomovanému európskemu mužstvu, no tieto zápasy si určite nejdeme užiť, naopak, chceme sa športovo pobiť o dobrý výsledok a svoju kožu určite lacno nepredáme. Rangers je európskou značkou, no my sme sa už v prvom kole presvedčili, že mená dnes futbal nerobia a že našou poctivou prácou môžeme byť úspešní,“ povedal pre klujový web tréner belasých Vladimír Gála.

Realizačný tím staršieho dorastu si analyzoval hru súpera a vie, čo hráčov čaká. „Škótske mužstvá sú typické tým, že hrajú vo vysokom tempe a dohrávajú osobné súboje. Verím, že aj naši chalani sú takisto odolní a pripravení na to, čo nás čaká. Pre mladých hráčov je dôležité, aby si dokázali zmerať sily aj s iným štýlom hry, čo im môže pomôcť aj v ďalšom priebehu kariéry.“

Belasí už postupom cez Ludogorec dosiahli pekný úspech, no určite sa ním neuspokoja. „Postup nás zaväzuje, aby sme v ďalšom kole podali ešte lepšie výkony. Súpera sme si zanalyzovali a vyhodnotili sme si naše možnosti, ktorými môžeme Rangers zaskočiť. Veľa napovie už prvý zápas, chceme dosiahnuť výsledok, ktorý by nám dal šance aj do odvety. Dôležité bude opäť ukázať odhodlanie a túžbu, ktorú som na hráčoch videl už v prvom kole s Ludogorcom,“ uzavrel Vladimír Gála.

Prvý zápas 2. kola mládežníckej Ligy majstrov Rangers FC – ŠK Slovan Bratislava sa začína v stredu 6. novembra o 20:00 SEČ a povedie ho nórska rozhodcovská trojica Saggi – Isaksen, Jensen. Duel sa odohrá na štadióne Firhill Park v Glasgowe.

Pridaj komentár