Futbal 1234 má za sebou svoj druhý ročník (FOTO+VIDEO)

Vyhodnotenie a sumár 2. ročníka mládežníckeho turnaja Futbal 1234. Za víťaza turnaja bolo dodatočne vyhlásené aj mužstvo FKM Karlova Ves.

2. ročník mládežníckeho turnaja Futbal 1234 pripadol následkom neskoršieho vyjadrenia hlavného partnera tohto ročníka, bratislavského Magistrátu a kvôli nedostatku voľných termínov v bratislavských športových halách, až na 20.decembra 2014.

Práve termín nám hneď v úvode spôsobil viacero ťažkosti, nakoľko väčšina mužstiev už v tomto predvianočnom čase ukončuje tréningový proces.
Na tento ročník sme mali ambíciu pozvať aspoň 1 zahraničné mužstvo, aby sa náš turnaj stal medzinárodným, avšak ani Zbrojovka Brno, Faststav Zlín a nakoniec ani 1. SK Prostějov naše pozvanie práve kvôli predvianočnému termínu neprijali. Ďalšou komplikáciou pri organizácii tohto ročníka bolo, že v tom istom termíne boli organizované aj Halové majstrovstvá Slovenska, kategórie U15.

Napokon napriek všetkým úvodným ťažkostiam a komplikáciám bola účasť veľmi sľubná. Pozvanie prijali 3 tímy s najvyššími ambíciami – Spartak Trnava, AS Trenčín a náš Slovan, ktorí boli doplnení o najlepšie mužstvá z bratislavského regiónu: FKM Karlova Ves, FC Petržalka a FC ŠTK Šamorín. Spomínané Halové majstrovstvá Slovenska nám nakoniec skrížili plány natoľko, že mužstvo AS Trenčín na turnaj vyslalo svoju U14 a Spartak Trnava sa z účasti ospravedlnil, čo sme sa dozvedeli až tesne pred turnajom, na čo sme zareagovali zmenou herného systému (2 skupiny po 3 mužstvá, semifinále, finále) a rozhodli sa pre súboje každý s každým. V prípade rovnosti bodov sme sa dohodli na týchto kritériách: počet bodov, rozdiel v skóre, vzájomný zápas (čo nám ešte ns záver spôsobilo isté ťažkosti).

Turnaj sa začal a všetci prítomní mohli sledovať ako sa na ihrisku behá a bojuje za svoje mužstvo, ale žiaľ na náš vkus bol tento rok bohatý aj na fauly. Predsa len si malé ihrisko vybralo svoju daň. Všetky súboje boli nadmieru zaujímavé, aj za vysokej prehry, či výhry sme mohli vidieť na obidvoch stranách bojovnosť a zápal až do posledných sekúnd stretnutia. Rozhodcovia mali tiež čo robiť, aby udržali na uzde emotívnych hráčov všetkých tímov, ako aj trénerov, ale svoju úlohu zvládli veľmi dobre. A to aj napriek tomu, že rozdaných kariet bolo v niektorých zápasoch až príliš.

Po úvodných dueloch sa nám vykryštalizovala silná trojica adeptov na celkové víťazstvo – domáci ŠK Slovan, FC Petržalka a FKM Karlova Ves, ktorých vzájomné súboje boli ozdobou celého turnaja. Rysovala sa dokonca situácia, že budeme mať práve tieto 3 mužstvá, s rovnakým počtom bodov. Vtedy aj u nás organizátorov začala polemika o správnosti kritérií celkového víťazstva (do ktorej sa zapojil aj ambasádor turnaja Jozef Valovič, ktorý tvrdil, že podľa kritérií FIFA aj UEFA rozhoduje vzájomný zápas), ale keďže celý turnaj prebiehal v rýchlom slede, dané podmienky sme už na poslednú chvíľu meniť nechceli, aby sme predišli ešte väčšiemu chaosu.

Ako organizátor celého podujatia si však vyhradzujeme právo na prípadné zmeny a po viacerých konzultáciách sme sa rozhodli vyhlásiť mužstvo FKM Karlova Ves ako druhého víťaza turnaja. Mužstvu ŠK Slovan U15 trofej ani prvenstvo v turnaji brať nebudeme, ale dáme na naše náklady dorobiť ďalšiu trofej za 1. miesto v turnaji, ktorá bude odovzdaná trénerovi FKM Karlova Ves U15 – Máriovi Rovenskému. Podľa nášho názoru si obidve mužstvá víťazstvo spravodlivo zaslúžili a my máme ponaučenie do budúcnosti.

Počas hry 1 na 1 sa ukázali individuálne stránka mladých futbalistov a v tejto fáze hry sa často lámal chlieb celého zápasu a v niektorých prípadoch bolo o priebehu zápasu už viacmenej rozhodnuté. Najlepšími mužstvami turnaja boli samozrejme víťazi – ŠK Slovan s výbornými individualitami, takisto dominoval kombinačnou hrou, FKM Karlova Ves, s najlepším hráčom turnaja a bojovnosťou, FC Petržalka predviedla na turnaji takisto kvalitnú hru a nechýbalo veľa, aby skončila ešte lepšie. O niečo málo zaostával klub FC ŠTK Šamorín, ale mužstvo ukázalo, že do budúcna má na čom stavať. Ako posledné skončilo mužstvo AS Trenčín, ktorý však hral s kategóriou U14, napriek tomu ale ukázal dobrú stratégiu a kvalitnú koncepčnú prácu trenčianskeho futbalu. Nepochybujeme, že ak by sa turnaja zúčastnila kategória U15, končila by na opačnej strane tabuľky.

Na záver by sme sa chceli poďakovať všetkým hráčom a trénerom mužstiev, ktoré sa turnaja zúčastnili a veríme, že sa stretneme aj o rok, už vo vhodnejšom termíne a opäť turnaj o čosi skvalitníme.

Zápasy:
1. ŠK Slovan – Petržalka 4:0
2. AS Trenčín – Šamorín 3:4
3. Karlova Ves – Petržalka 2:6
4. ŠK Slovan – Šamorín 8:1
5. AS Trenčín – Karlova Ves 1:7
6. Petržalka – Šamorín 5:4 pp
7. ŠK Slovan – Karlova Ves 4:5
8. AS Trenčín – Petržalka 7:6
9. Karlova Ves – Šamorín 8:1
10. ŠK Slovan – AS Trenčín 6:1

Celkové poradie:
1. ŠK Slovan Bratislava a FKM Karlova Ves 9b.
2. FC Petržalka Akadémia 5b.
3. FC ŠTK 1914 Šamorín 4b.
4. AS Trenčín 3b.

Najlepší hráč: Maximilián Kozák (Karlova Ves)
Najlepší strelec: Anton Gvora (ŠK Slovan)
Najlepší brankár: Tomáš Szabo (Petržalka)

Poďakovanie partnerom turnaja Futbal 1234
Magistrát hl. mesta Bratislava – finančná podpora v rámci grantového programu na podporu voľnočasových aktivít
Slovan Store – vecné ceny pre víťaza turnaja
Adidas – vecné ceny pre umiestnené mužstvá
Futbaltour a Únia ligových klubov – vecné ceny pre najlepších jednotlivcov
Zeleninári – čerstvé ovocie pre zúčastnených
Lucka – pitný režim pre zúčastnené tímy
Tekmar – proteínové tyčinky pre zúčastnených
4Sports Media – materiálne a organizačné zabezpečenie turnaja

Videoreport z turnaja: http://youtu.be/-bK9thbcjp8

Fotogalériu turnaja nájdete na našej facebookovej fanpage:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.794143113990942.1073741853.257664607638798&type=1

foto zdroj: mladyslovanista.com

Pridaj komentár