Slovan sa dohodol s Vittekom

ŠK Slovan Bratislava podpísal zmluvu s 34-ročným útočníkom, odchovancom a historicky najlepším strelcom slovenskej reprezentácie Róbertom Vittekom. Zmluva platí do konca sezóny 2016/17 s možnosťou dohody o prípadnej ďalšej spolupráci.

Róbert Vittek hral na jeseň za maďarský Debrecín, počas zimnej prestávky si hľadal nový angažmán a zároveň individuálne trénoval. Vedenie klubu sa mu touto formou rozhodlo pomôcť a umožniť mu zostať v plnom futbalovom nasadení. Jeho príchod je dotiahnutý aj po administratívnej stránke, v utorok trénoval s mužstvom a bude môcť nastúpiť už v sobotňajšom šlágri s Trenčínom.

„V júli minulého roka som vyhlásil, že Robo Vittek má u mňa vždy dvere otvorené a že naše cesty sa v budúcnosti snáď ešte stretnú. Deje sa tak už teraz a sme veľmi radi, že Robo je späť v Slovane. Máme spolu veľmi dobré vzťahy a rokovania o tejto zmluve boli krátke a rýchle. Dohodli sme sa na zmluve do konca prebiehajúcej sezóny s možnosťou ďalšej spolupráce. Chceli sme mu pomôcť v čase, keď si hľadal nový angažmán a veríme, že pomôže aj on nám. Sľubujeme si od neho prínos správnej identity klubu, aby si hráči uvedomili, aký dres obliekajú a čo to znamená hrať za Slovan. Môže priniesť ten správny slovanistický duch a dodať do kabíny pozitívny impulz. Robo skrátka do Slovana patrí. Je výnimočný v hre chrbtom k bráne a hrá výborne pozične, pričom práve takýto typ útočníka nám momentálne chýbal. Veríme, že pomôže v kabíne i gólmi na ihrisku, aj vzhľadom na svoje bohaté skúsenosti by mohol potiahnuť mužstvo najmä v ťažších situáciách. Jeho príchod ocenil aj hlavný tréner, ktorý takéhoto hráča v tíme potreboval. Roba vítam späť v Slovane a prajem si, aby táto vzájomná spolupráca bola úspešná,“ vyhlásil  pre oficiálny web viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

„Ponuka zo Slovana ma trochu prekvapila, bolo to však veľmi príjemné prekvapenie a veľmi ma to potešilo. Dohodli sme sa veľmi rýchlo a korektne. Verím, že budem prínosom a pomôžem tímu v kabíne aj na ihrisku. Počas zimy som sa pripravoval individuálne a cítim sa dobre. Až na dve – tri nové tváre poznám v kabíne každého hráča. Slovan je môj domov a som veľmi rád, že som späť, je to moja srdcovka. Vždy som bol a aj budem belasý,“ povedal Róbert Vittek.

DSC_1095

Róbert Vittek je rodený Bratislavčan a od prípraviek obliekal belasý dres. Svoj prvý gól v najvyššej súťaži dal na jar 2000 pri víťazstve 3:0 nad Trnavou. Ešte ako 18-ročný mladík strelil v sezóne 2000/01 10 gólov, o rok neskôr 14 gólov a v sezóne 2002/03 pri neúspešnej naháňačke v boji o titul bol tretím najlepším strelcom ligy s devätnástimi gólmi.

Róbert Vittek sa do Slovana prvýkrát vrátil v roku 2013 a dvanástimi gólmi okamžite prispel k zisku majstrovského titulu. Za Slovan hral aj v ročníku 2014/15, nezabudnuteľný ostane jeho vyrovnávajúci gól v domácom zápase play-off Ligy majstrov proti BATE Borisov. V ročníku 2015/16 bol s osemnástimi gólmi najlepším strelcom Slovana, blysol sa najmä hetrikmi v zápasoch Európskej ligy s Krasnodarom či v Dubline.

 

Pridaj komentár