Komisia rozhodcov priznala pochybenia arbitrov v zápase Slovan – Myjava

Komisia rozhodcov SFZ na svojom zasadnutí po druhom kole Fortuna ligy rozhodla, že sťažnosť klubu ŠK Slovan Bratislava bola v oboch prípadoch opodstatnená. Po zápase ŠK Slovan Bratislava – Spartak Myjava klub podal sťažnosť na Rozhodcovskú komisiu SFZ voči dvom nesprávnym rozhodnutiam rozhodcov počas zápasu. Obidve rozhodnutia ovplyvnili priebeh a aj samotný výsledok zápasu s Myjavou.

O čo vlastne išlo? V siedmej minúte sa sám na Solničku rútil útočník Karol Mészáros. Tesne pred zakončením ho jasne zozadu postrčil obranca Banovič, čím znemožnil útočníkovi Slovana skórovať. “Jasná penalta a červená karta. Ja som išiel sám na brankára, nemal som dôvod spadnúť. Obranca do mňa strčil. Táto situácia ovplyvnila zápas. Ak by sme hrali presilovku a mali k dispozícii pokutový kop, zápas sa úplne inak vyvíja,“ opísal pre náš web Mészáros. Druhá sporná situácia prišla pri jedinom góle zápasu, Myjavčan Sládek ho totiž strelil z postavenia mimo hry.

 „V obidvoch prípadoch sme uznali túto sťažnosť za opodstatnenú. V 6. minúte zápasu mal byť nariadený pokutový kop v prospech Slovana a zároveň udelená červená karta hráčovi Myjavy. Musíme konštatovať, že gól, ktorý dosiahla Myjava v 36. minúte nemal platiť, pretože hráč Sládek, ktorý strelil gól sa nachádzal mimo hry, povedal krátko po zasadnutí komisie predseda Komisie rozhodcov SFZ Marián Ružbarský.

Rozhodcovská komisia SFZ sa zároveň zaoberala trestami pre rozhodcov, ktorí pochybili a svojím konaním výrazne ovplyvnili výsledok zápasu.

„Proti všetkým trom delegovaným osobám sme prijali opatrenia v zmysle pozastavenia nominácie na určitý počet stretnutí, ktoré však nemôžem konkretizovať z dôvodu predpisu UEFA,“ dodal Ružbarský, ktorý tresty pre rozhodcov špecifikovať nemohol.

Rozhodcovia duelu teda napokon ponesú následky, aj keď tri body Slovanu už nikto nevráti. Nechceme, aby to znelo ako výhovorka a nemienime polemizovať nad tým, čo by bolo keby… avšak hrať od siedmej minúty presilovku s pravdepodobným jednogólovým náskokom, v takomto prípade by mal zápas pochopiteľne iný vývoj.

Pridaj komentár