Slovan si doma poradil s Víťazom Podoľsk, priblížil sa bližšie k play-off (VIDEO)

HC Slovan Bratislava – Viťaz Podoľsk 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 5. Miklík (Surový, Bartovič), 20. Barker (Kašpar), 28. Jeglič (Šťastný), 41. Kašpar (Viedenský , Nedorost) – 10. Kostromitin (Abdullin) 57. Kučerjavenko.

Slovan: Brust – Barker, Kundrátek, Starosta, Švarný, Sersen, Mihalik, Luža – Kašpar, Viedenský, Nedorost – Šťastný, Tičar, Jeglič – Miklík, Surový, Bartovič – Tvrdoň, Lušňák, Skalický

Podoľsk: Säteri – Eronen, Voronkov, Lukin, Kostromitin, Golovkov, Ježov, Berďukov, Buchanko – Šitikov, Horák, Kempe – Koroľov, Kučerjavenko, Soloduchin – Afinogenov, Nikulin, Makejev – Abdullin, Švec-Rogovoj, Vyglazov

Rozhodovali: Belov, Ščeňov – Metalnikov, Sirotkin, Vylúčenia: 9:6 na 2 min, navyše: Kostromitin 10 min za opustenie hráčskej lavice, Presilovky: 1:0 Oslabenia: 0:0, Diváci: 10.055

Slovan nastúpil do zápasu s úmyslom ako prvý otvoriť skóre. To sa mu podarilo v piatej minúte, kedy sa presadil Miklík. Slovan sa vzápätí ubránil presilovke, aby krátko po jej skončení z ničoho nič vyrovnal Kostromitin. Na dva jedna mohol zvýšiť Lušňák ,ale brankár hostí bol pripravený. Slovan bol aktívnejším mužstvom, po Skalického akcii zasiahol  Säteri betónom. Keď sa belasí ubránili ďalšej početnej nevýhode, z rovnakej možnosti udrel Barker. Jeho presná strela skončila v pravom hornom rohu 2:1.

Úvod druhej časti začali hostia presilovkou, nič z nej však nevyťažili. Slovan pozorne bránil, nepúšťal hostí do nebezpečných pozícii. V 24. minúte  mal na dosah tretí gól Švarný, jeho pokus Säteri kryl. Fínsky brankár si poradil aj s Nedeorostovým nájazdom. Na súhru Šťastného s Jegličom už nestačil 3:1. V polovici druhej časti mohol Slovan vyťažiť v skrumáži pred Säterim štvrtý gól, ani Bartovič a po ňom ani Surový puk za bránkovú čiaru nepretlačili. Na 3:2 mohol  v 35. minúte znížiť Soloduchin. Brust  jeho strelu skoval do lapačky.

Hneď prvý útok v tretej časti pretavili belasí do gólu. Viedenského strelu šikovne tečoval Kašpar 4:1. Vzápaätí mohol po Jegličovej nahrávke zvýšiť na 5:1 Šťastný. V 47. minúte Brust podržal svoj tím, keď vyrazil Golovkovovu strelu, poradil si aj so Šitikovovou dorážkou. V 54. minúte sa do svojej typickej krídelnej akcie dostal Bartovič, jeho pokus Säteri zneškodnil. V 57. minúte sa podarilo hosťom skorigovať na 4:2, keď sa Kučerjavenko vydal na výlet a jeho zakončenie skončilo v sieti. Slovan si pripísal veľmi dôležité víťazstvo.