FC Spartak Trnava – ŠK Slovan Bratislava 0:0 (0:0)

FC Spartak Trnava: Kelava – Janečka, Nikolič, Greššák, Čonka – Sabo, Hlinka, Sládek (73. Vyskočil),  Casado (61. Kuzma)  – Vojtuš, Vlasko.

ŠK Slovan Bratislava : Perniš – Čikoš, Dobrotka (87. Niňaj),Gorosito, Saláta, – Mészáros (66.Oršula), Milinkovič (90. Ďuriš), Štefánik, Simović – Peltier, Zreľák

Žlté karty: Mészáros,  Simović, Peltier

Rozhodovali: Chmura – D. Hrčka, Bobko

Diváci: 2950

Trnavský Spartak sa lúčil so  svojím štadiónom, sezónu dohrá v Zlatých Moravciach. Stretnutie sa začalo opatrne, nik zo súperov nechcel spraviť chybu. V 13. minúte  z pravej strany dobre centroval Peltier, Zreľák prenechal Mészárosovi, ktorý v super šanci neotvoril skóre zápasu. Diváci sledovali zaujímavý zápas, ktorý charakterizovala bojovnosť na oboch stranách. Na strane Slovana aktivitou hýril Peltier. ale v 32. minúte Milikonič v šanci volil miesto prihrávky na Peltiera strelu, s ktorou si Kelava poradil. Domáci sa do vyložených šancí nedostávali, až v závere prvého polčase nebezpečne vystrelil Hlinka. Po jeho strele kopal Spartak Trnava roh.  V prvom polčase diváci gól nevideli.

Úvod polčasu belasým vyšiel, po Štefánikovom pase nepremenil svoju druhú dobrú možnosť v zápase Mészáros. Trnavskú veľkú šancu po hodine hry zastavil postranný rozhodca, ktorý pre ofsajd Petra Sládeka gól neuznal. Celú akciu vypracoval striedajúci Kuzma, ktorý oživil hru domácich. Tí dlhšie držali loptu na svojich kopačkách, zahrávali v krátkom čase viacero rohových kopov. Hru belasých oživil striedajúci Oršula, ktorý viackrát vyzvŕtal trnavskú obranu, pomohol aj v defenzíve, keď zaskočil za Čikoša.V záveru zápasu Slovanisti hrozili brejkmi. V 87. minúte sa po súboji s Vlaskom zranil Dobrotka, ktorého vystriedal Niňaj. Slovanisti si po bez gólovej remíze odviezli z Trnavy bod.

Ohlasy po zápase zdroj:skslovan.com:

Dušan Tittel, tréner Slovana Bratislava: „Myslím, že sme videli dobrý ligový zápas, ale všetky derby súboje Trnavy so Slovanom majú v sebe náboj. Trnave prajem krásny štadión. Čo sa týka nášho výkonu, sme s ním a aj s výsledkom spokojní. Zápasu by možno viac sedelo, keby sa skončil 1:1. Chalanov sme sa v priebehu týždňa snažili presvedčiť, že majú kvalitu. Spartaku sme nedovolili sa presadiť, sami sme sa snažili hrať aktívne a mali sme aj niekoľko šancí. Škoda dvoch, ktoré mal Mészáros, ale opakujem, remíza je spravodlivá. Sme na začiatku cesty.“

Martin Dobrotka, kapitán Slovana: „Bod berieme, ale mohli sme mať tri, pretože súpera sme do vyloženej šance nepustili. Naopak, my sme mali dve dobré šance, ale nepremenili sme ich. Bol to medzišestnástkový futbal v dobrej atmosfére.“