Slovan si vezie z Moraviec tri body

ViOn Zlaté Moravce – ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

Gól : 44. Peltier. 87. Zreľák

ViOn : Kováč – Pavlenda, Tipurić, Charizopulos, Pintér – Chren, Karaš, Orávik, Szöke (C), Juhar (61. Mazan) – Pavelka (72. Mance).

ŠK Slovan:Krnáč – Čikoš, Dobrotka (C) (67. Lásik), Saláta, Gorosito, Jablonský – Kubík, Simović, Štefánik (89. Ďuriš), Peltier (81. Mészáros) – Zreľák.

Rozhodoval: Kralovič – Weiss, Bobko

Žlté karty: Pavelka, Mence – Peltier, Jablonský

Diváci:2126

Na svoj prvý ligový zápas v drese Slovana nastúpil Martin Dobrotka, ktorý vystužil zadné rady belasých. Od úvodu sa hral opatrný futbal, Slovan bol aktívnejší, po krídlách sa snažil o otvárací gól stretnutia. Aktivitou hýril najmä Kubík, cez ktorého ťahali belasí svoje akcie. V 10. minúte bol ku gólu blízko Zreľák, ale jeho hlavička letela mimo Kováčovej brány. V 16.minúte musel po Charizopulosovej strele zasahovať Krnáč. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú, nebezpečnejší bol Slovan. V 37. minúte mohli po Pavelkovej akcii otvoriť skóre domáci, ale Charizopulosa Krnáč vychytal. Slovan sa dočkal gólu v samom závere polčasu, Kubík využil Pinterovu chybu, vysunul Peltiera, ktorý zabezpečil Slovanu polčasové vedenie. 

Úvod druhého polčasu sprevádzali nepresnosti na oboch stranách. Slovan sa snažil pridať druhý gól, ale šancu Jablonského zablokoval Pintér. Po Dobrotkovom centri Čikos hlavičkoval do pripraveného Kováča. V 60. minúte mohol zvýšiť Peltier, ale nespracoval Kubíkovu prihrávku, následná Simoničova strela išlo mimo bránu. Kapitán Slovana Martin Dobrotka, odohral v ligovej premiére 67 minút, následne ho vystriedal Lásik. Slovan bol v druhom polčase lepším tímom, niektoré svoje šance nepremenil, ale v závere stretnutia spečatil stav zápasu Zreľák, pre ktorého to bol po prestupe z Ružomberka prvý ligový gól v drese Slovana. Slovanisti víťazstvom potešili Jozefa Chovanca, ktorý oslavuje päťdesiate piate narodeniny.

Pridaj komentár