SKA Petrohrad – HC Slovan Bratislava 1:2 sn (0:0,0:1,1:0 – 0:0)

Góly a asistencie: 47. Ericsson (Čudinov, Červenka) – 25. Nagy, 65. Netík

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Kalinin, Rukavišnikov, Alexandrov, N. Belov, Čudinov, Chafizullin, Jermakov, Judin – Kovaľčuk, Tichonov, Ponikarovsky – Panarin, Šipačov, Dadonov – Chochriakov, Ericsson, Červenka – Burdasov, Kablukov, Ketov.

Slovan Bratislava: Backlund (Godla) – Sersen, Starosta, Barker, Štajnoch, Kozák, Brejčák, Rehák, Mihálik – Nagy, Murley, Hudáček – Jeglič, Tičar, Netík – Ölvecký, Surový, Kudrna – Lunter, Šťastný, White.

Rozhodovali: Bukin, Sergejev – Birin, Zacharenkov Vylúčení: 4:5. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0.

Prvú šancu stretnutia mali podľa očakávania domáci. Prečíslenie SKA a následnú strelu však Ponikarovskému zlikvidoval Backlund. Slovan odpovedal až v dvanástej minúte Netíkom, dopredu sa veľmi belasí nehrnuli. Napriek tomu však mal prvý gól na hokejke Sersen.

V druhej tretine sa Slovan osmelil a už na jej začiatku varoval domácich Hudáček. Ten sám medzi kruhmi v obrovskej šanci mieril mimo. O päť minút však potiahol puk do pásma Nagy, počkal si na vhodnú príležitosť a pomedzi obrancu zavesil puk do vinkla – 0:1. Domáci sa po góle zakúsli do belasých, ale skvelá defenzíva na čele s Backlundom držala prekvapivé vedenie po štyridsiatich minútach.

Tretiu tretinu začali domáci očakávaným náporom, obrana Slovana dlho odolávala, avšak iba do 47. minúty. Vtedy dostali domáci výhodu piatej presilovky, ktorú využil Ericsson. Tlak favorita sa stupňoval, ďalšiu šancu mal Chochriakov. Slovanu mohla prinavrátiť vedenie presilovka, v ktorej síce neskóroval, ale aspoň otupil tlak domácich. Backlund sa štyri minúty pred koncom vyznamenal pri šanci Ketova, skvelým reflexom poslal zápas do predĺženia.

V ňom gól nepadol, rozuzlenie priniesli až samostatné nájazdy. Ako prvý ho absolvoval Kovalčuk, toho Backlund vychytal. Rovnako sa viedlo aj Šesťorkinovi, ktorý zlikvidoval pokus Nagya, prvým úspešným strelcom bol v druhej sérii Červenka. Jeglič však jeho pokus napodobnil a vyrovnal. Tretiu sériu začal neúspešne Panarin, rozhodnúť tak mohol Netík. Český legionár si položil Šesťorkina a bravúrne zavesil. Slovan tak šokujúco uchmatol veľkému favoritovi dva body.

Hlasy po zápase: (zdroj: hcslovan.sk)

Petri Matikainen: „Dnes to bol skvelý hokejový zápas. Odohrali sme dobré stretnutie, som rád, že sme mali k dispozícii opäť Johana Backlunda, ktorý mal výborné zákroky a veľmi nám pomohol. Korčuľovali sme dobre po celý zápas, bojovali, hrali dobre v obrane. Je to veľké víťazstvo.“

Johan Backlund: „Očakával som, že domáci budú od začiatku na vlastnom ľade dominovať. Ale myslím, že najmä v prvých dvoch tretinách sme v obrane hrali veľmi dobre. Do čistých gólových šancí sa začali dostávať až v tretej tretine, vtedy bolo dôležité už viac neinkasovať a zápas doviesť aspoň do nájazdov. Naozaj som dnes šťastný z toho, ako sme hrali. A najmä, že sme dokázali vyhrať po nájazdoch. Bol som v bránke pri dvoch, či troch nájazdoch, ktoré sme prehrali. O to viac ma teší, že tentoraz z nich odchádzame ako víťazi.“

Ladislav Nagy: „Hovorí sa, že všetko začína u brankára. Dobrý brankár je 80 percent úspechu mužstva a dnes Backy chytal vynikajúco. Pre nás je obrovskou škodou, že bol tak dlho zranený. Keď chytá on, akoby sme si viac verili, hrá sa nám dobre, lebo dokáže v dôležitých momentoch podržať mužstvo. Dnes sme ale hrali dobre ako tím, najmä v obrane, neumožnili sme im veľa prečíslení. Vonku sa nám niekedy hrá lepšie, ako doma. Doma treba tvoriť a to nám v tejto sezóne veľmi nejde. Asi by sme mali hrať všetky zápasy vonku… 🙂 Ale nie. Záleží, ako zodpovedne pristúpime k defenzíve a dnes sme ich do veľa vyložených šancí nepustili. To, čo si vypracovali, Backy dobre videl a s prehľadom pochytal. Pri mojom góle som strieľal spoza hráča, brankár vtedy puk zvyčajne uvidí až v poslednej chvíli. Treba to jednoducho skúšať. Vystrelil som nad lapačku a padlo to tam. Síce sme išli dvaja na jedného, ale nechcel som to spomaliť, lebo som bol rozbehnutý. Vyhrali sme za dva body, treba hrať až do konca. Ešte zostáva dosť zápasov.“

Tomáš Netík: „Bol to urputný zápas. SKA má výborné mužstvo s viacerými šikovnými hráčmi. My sme to napokon po výbornom výkone Backyho a celého tímu dotiahli až do nájazdov, čo sa v tejto hale určite cení. Mal som nejaké náznaky šancí už v riadnom hracom čase, našťastie aspoň pri tom nájazde to dopadlo tak, ako malo.“

3 thoughts on “Slovan šokoval Petrohrad (VIDEO)

• 28. januára 2015 at 21:02

Výhra nad SKA sa cení za každej situácie 🙂 a pre nás bola prvá na ich ľade, takže super.
    Domáci predviedli tlak iba v tretej tretine, no my sme im vracajúcimi sa komplet hráčmi sťažovali situáciu, Backs výborne (až na tie výjazdy mimo bránu, ale to bude herným výpadkom). A gólova strela Nagya bola milimetrová, ale on takéto vie.
    Sám by som rád vedel odpoveď na otázku, či tie domáce zápasy sú výsledkom toho, že sme chceli viac tvoriť, alebo bol väčší tlak alebo už boli znechutení z toho, či je to súbor viacerých faktorov… Nič z toho nevysvetluje množstvo hrubých individuálnych chýb pri stave kedy sme mohli mať zápasy pod kontrolou.

• 28. januára 2015 at 21:19

Ten Matt Murley neklamal: „Stále sme v hre o play off, ale dostali sme sa do ťažkej situácie, keďže sme spadli na dno. Pokúsime sa vyhrať najbližší zápas a uvidíme čo bude ďalej.”

Dalej je Jokerit, ktorý prehral ako naschvál práve so Záhrebom…Novgorod zázračne 6-0 v Ufe…výsledky, ktoré nám dnes nevyhovujú…ale ešte nie je koniec…v hre je 27b :).

K Nagyovi, on má tu strelu zápästím výbornú, prečo to nevyužíva aj v nájazdoch, btw koľko ich premenil v sezóne keď išiel na penaltu?

• 29. januára 2015 at 11:12

Premenil jeden, aj to s dooosť veľkým šťastím. Potvrdzuje sa, že najlepšie to má Netík a Slovinci tiež vedia dať. Osobne by som tam uvítal Murleyho. Prípadne Hudáčka na hádzanársku bránu by určite zavesil!! 😀