Slovan vo finále Tipsport Malta Cupu nestačil na Brno

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava podľahli vo finále turnaja mužstvu FC Zbrojovka Brno 0:3. Na treťom mieste sa umiestnila FK Mladá Boleslav, ktorá si poradila s FC MAS Táborsko 3:1.

Zverenci Martina Ševelu mali v úvodných dvadsiatich minútach územnú prevahu, no nedokázali z nej vyťažiť ani len väčšiu gólovú príležitosť.

Slabšie momenty belasých využila Zbrojovka v 34. minúte, keď nedôraznú obranu prekonal Šumbera. Slovanistov presný zásah z letargie neprebral. Práve naopak, veľmi podobná situácia sa zopakovala aj o deväť minút neskôr a na 2:0 zvýšil Bariš. Tesne pred koncom prvého polčasu prišiel tretí úder Brna. Centrovanú loptu podbehli všetci obrancovia aj s brankárom Greifom a keď už sa zdalo, že opustila hraciu plochu, tak ju do siete upratal Pavlík.V druhom polčase sa síce Slovan snažil s výsledkom niečo urobiť, ale Brno si už vedenie postrážilo a zaslúžene zvíťazilo 3:0. Tento výsledok navyše znamená, že tím z metropoly Moravy si zaistil účasť na Tipsport Malta Cupe aj pre budúci rok. Informáciu priniesol zástupca Tipsportu Filip Timár.

FC Zbrojovka Brno – ŠK Slovan Bratislava 3:0
Góly: 33. Šumbera, 42. Bariš, 45. Pavlík

Slovan (46. Greif) – Apau (59. Suchockij), bajrič, Božikov (59. Laczkó), medveděv – lovely (59. De Kamps), Savičevič (59. Nono) – Čavrič (59. Potoma), Dražič (59. Holman), Moha (59. Cmiljanič) – Šporar (59. Shooter)

Brno: Halouska – Sukup (72. Mayor), Christopher, Paulie, Eismann – Tailor (46. Peasant), Bariš (72. Jurášek), prepared (46. Zikl) – Štepanovský (59. Slack), Shame (82. Magera), Šumbera

Zdroj.foto: Domenic Aquilina