Slovan začal prípravu, v Turecku ho čakajú zaujímaví súperi

Futbalisti Slovana majú za sebou prvý oficiálny tréning, ktorým odštartovali zimnú prípravu na zápasy jarnej časti sezóny 2016/17. Chýbal František Kubík, ktorého uplynulé dni nachytali za volantom pod vplyvom alkoholu, klub bude tento priestupok riešiť interne. Nás zaujímali najmä pohyby v kádri.

„K 31. decembru 2016 sme sa rozlúčili s Granwaldom Scottom, ktorý už je späť v Južnej Afrike. V jarnej časti sa už neobjaví obranca Vasileios Pliatsikas. Rokujeme aj o prestupe či hosťovaní Lorenza Burneta, o ktorého je záujem z Holandska. „Rokujeme s dvomi hráčmi z Česka, menovite s českým reprezentantom Lukášom Droppom a Milanom Kerbrom zo Slovácka. S týmito hráčmi sme stále v štádiu rokovaní,“ prezradil pre oficálny web Slovana športový riaditeľ Richard Trutz.

Na pretras sa však dostali aj ďalšie mená. Na lane Slovana je údajne Tomáš Kóňa, ktorý opúšťa ligu „vďaka“ rozhodnutiu funkcionárov Myjavy. Prísť by mohol aj Rabiu, o ktorého záujem mal Slovan podľa našich informácií už dlhšie. Hráč jeho typu je v našej lige naozaj výnimočný. „Tomáš Kóňa je skúsený slovenský futbalista, bývalý reprezentant a myslím si, že keby prišiel do Slovana, tak by sa mladí hráči mali čo od neho učiť. Je možné, že sa objaví v drese Slovana. Čo sa týka Ibrahima Rabia, zatiaľ by som nekonkretizoval, či príde na hosťovanie. Rabiu podával kvalitné výkony v drese Trenčína, určite by to bol zaujímavý hráč aj pre Slovan,“ doplnil Trutz.

Zverencov trénera Vukomanoviča čaká v domácich podmienkach ešte jeden tréning, potom sa hráči presunú za lepšími podmienkami do teplejšieho podnebia. „Hráči absolvovali na úvod prípravy fyzické testy, ktoré ukázali, že cez zimu nezaháľali a sú pripravení vhupnúť do tvrdej prípravy. V stredu odchádzame do Turecka, kam pocestuje 24 futbalistov, z toho traja brankári a 21 hráčov v poli. Juraj Kotula a Filip Oršula sa pripoja priamo v Turecku. Do prípravy uzatvárame káder, uvidíme ešte podľa skončenia rokovaní s českými hráčmi. V Turecku odohráme šesť prípravných zápasov, pri jednom sa ešte rozhoduje, či sa stretneme s japonským súperom, alebo s FK Sarajevo či Vilniusom. Na záver odohráme dva zápasy v rámci generálky, 10. februára so Sigmou Olomouc a o deň neskôr s Videotonom,“ uzavrel Richard Trutz.

Na prvom tréningu sa zúčastnili: Ján Mucha, Martin Krnáč, Dominik Greif, Samuel Antálek, Adam Laczkó, Ruben Ligeon, Milan Rundič, Kornel Saláta, Boris Sekulič, Cléber, Joeri de Kamps, Lesley de Sa, Marek Rigo, Vukan Savičevič, Mitchell Schet, Seydouba Soumah, Samuel Šefčík, Patrik Pinte, Tamás Priskin + Aleksandar Čavrič sa pripojí k tímu v utorok

Program zimnej prípravy ŠK Slovan Bratislava pred jarnou časťou sezóny 2016/17:

11. január – 5. február sústredenie v Turecku (tréningové stredisko Belek neďaleko Antalye)

11. január: odlet na sústredenie do Turecka

20. január: ŠK Slovan – FC Botosani (Rumunsko), prípravný zápas

28. január: ŠK Slovan – FC Steaua Bukurešť (Rumunsko), prípravný zápas

31. január: ŠK Slovan – PFC Lokomotiv Plovdiv (Bulharsko), prípravný zápas

1. február: ŠK Slovan – GNK Dinamo Záhreb (Chorvátsko), prípravný zápas

3. február: ŠK Slovan – súper z Japonska, prípadne FK Sarajevo či Vilnius, prípravný zápas

4. február: ŠK Slovan – Silkeborg IF (Dánsko)

5. február: odlet zo sústredenia

10. február: ŠK Slovan – SK Sigma Olomouc (Česko), prípravný zápas na štadióne Pasienky, pravdepodobne na ihrisku s umelou trávou

11. február: Videoton FC (Maďarsko) – ŠK Slovan, prípravný zápas, miesto konania zápasu bude upresnené neskôr

 

Pridaj komentár