Burnet do Nijmegenu, novicom mladý Ukrajinec Tereshchenko

Obranca Lorenzo Burnet bude do konca sezóny 2016/17 hosťovať v holandskom klube NEC Nijmegen, ktorý sa v Eredivisie nachádza na dvanástom mieste. Burnet prišiel do Slovana v lete 2016 a nastúpil v dvanástich súťažných zápasoch.

„Lorenzo Burnet k nám prichádzal z holandskej ligy s určitými očakávaniami, ktoré žiaľ nenaplnil. Mrzí ma, že sa u nás neuchytil. Rozhodli sme sa mu umožniť hosťovanie v jeho domovskej krajine, kde môže naberať hernú prax. Súčasťou hosťovania je aj finančná kompenzácia zo strany Nijmegenu s prípadnou možnosťou trvalého transferu v letnom prestupovom období,“ povedal pre oficiálny web klubu jeho viceprezident Ivan Kmotrík ml.

Do Slovana Bratislava naopak prichádza 18-ročný ukrajinský útočník Illia Tereshchenko (na snímke nižšie), ktorý na jeseň pôsobil v Michalovciach. Tereshchenko je odchovancom známej akadémie najväčšieho ukrajinského klubu Dynama Kyjev. Na jeseň nastupoval najmä za michalovský starší dorast a zaznamenal osem presných zásahov. Dvakrát sa predstavil aj v zápasoch Fortuna ligy. Talentovaný ukrajinský útočník sa bude zatiaľ pripravovať so starším dorastom Slovana (kategória U19).

„Illia Tereshchenko je mladý talentovaný futbalista a predstavuje prísľub do budúcna. Predbežne k nám prichádza do konca tohto ročníka s tým, že sa na základe jeho výkonnosti rozhodneme, či u nás zotrvá aj dlhšie. Pripravovať sa bude s výberom U19 s perspektívou prechodu do A-mužstva,“ povedal Ivan Kmotrík ml.

Pridaj komentár