Belasá jeseň rečou čísel

Fortuna liga sa pre Slovan v jesennej časti skončila zápasom proti Dunajskej Strede, kde Slovan vyhral 2:0 a zvýšil svoj náskok v ligovej tabuľke na desať bodov. Pohľad na jesennú časť sezóny 2019/20 prostredníctvom tímových a individuálnych štatistík.

Belasí na jeseň odohrali úctyhodných 36 súťažných zápasov, v ktorých dosiahli bilanciu 24 víťazstiev, 6 remíz a 6 prehier. Celkové skóre zo všetkých duelov je priaznivé v pomere 83:33.

Belasí si v tejto sezóne držia priemer 2,3 streleného gólu na jeden zápas. O 83 gólov sa postaralo 17 rôznych strelcov, pričom tri góly boli zapísané ako vlastné.

Nielen hra smerom dopredu mala výborné parametre. Zahanbiť sa nedala ani defenzíva na čele s Dominikom Greifom a Michalom Šullom, ktorí vychytali spolu 18 núl. Slovan inkasuje priemerne 0,9 gólu na jeden duel.

Najvyššie víťazstvo jesene belasí dosiahli v pohárovom súboji s Oravskou Porubou (7:0), v rámci domácej ligy s Nitrou (5:0) a v Európskej lige paradoxne nie v kvalifikačných kolách, ale až v skupinovej fáze nad Besiktasom (4:2).

Najproduktívnejším hráčom mužstva i celej Fortuna ligy je Andraž Šporar, ktorý k 20 presným zásahom pridal 6 asistencií. Druhé miesto si podelili najlepší asistent Slovana i celej ligy Erik Daniel s bilanciou 5 gólov a 10 asistencií a Dejan Dražič, ktorý dal 7 gólov a na 8 prihral. Tesne za nimi je Moha (6 gólov a 6 asistencií).

Najpresnejšími prihrávkami v mužstve sa prezentujú Myenty Abena a Joeri de Kamps, obaja našli správneho adresáta v 94 % prípadov. Najviac zase prihráva Nono (79 prihrávok na zápas).

V defenzívnych štatistikách kraľuje Vasil Božikov, ktorý bol úspešný v 80 % osobných súbojov a ešte lepší je pri vzdušných súbojoch s úspešnosťou 85 %. Pri odoberaní lopty bol najúspešnejší Mitch Apau (88 %).

Najviac súťažných štartov si na jeseň pripísal Erik Daniel (32), no pri vysokej rotácii hráčov má najvyššiu minutáž brankár Dominik Greif, ktorý na ihrisku strávil 2370 minút.

Najčastejšie si medzi sebou prihrávala dvojička Nono – Marin Ljubičič, títo hráči si vymenili celkom 172 presných prihrávok. Tesne za nimi je dvojička Nono – Ibrahim Rabiu so 160 prihrávkami a rovnaký počet má aj duo Marin Ljubičič – Ibrahim Rabiu.

V rámci Fortuna ligy sme najčastejšie dávali góly po akciách stredom ihriska, odkiaľ padlo 14 presných zásahov. Najsilnejšími úsekmi nášho tímu v lige bola 30. – 45. minúta a 60. – 75. minúta, v týchto úsekoch sme dali po osem gólov.