Bravó páni!

Pred zápasom siedmeho kola Fortuna ligy Slovan – Skalica, delili oba tímy od seba štyri body. Po zápase však musíme konštatovať, že tento rozdiel je oveľa väčší. Hru Skalice samozrejme rozoberať nebudeme. Slovan ju mimochodom totálne udusil a hostia z Pasienkov odchádzali po nezaslúženom výsledku 4:1. Rozdiel mal byť totiž ešte jasnejší…

Futbalová krása pre málo očí

Ešte predtým, než sa pustíme do superlatívov, pretože tento zápas si ich zaslúžil naozaj hneď niekoľko, musíme upozorniť aj na jedinú čiernu škvrnu zápasu. Tou bola naozaj mizerná návšteva. Ani nie tisíc divákov sledovalo zápas, ktorý naozaj potešil oko každého fanúšika. Dokonca aj toho vo VIP sektore, čo naozaj nebývalo v poslednej dobe zvykom. Spontánny potlesk sa ozýval niekoľkokrát v zápase, zintenzívnil sa pri striedaniach a vygradoval po konečnom hvizde. Bol zaslúžený, nenásilný a najmä – veľa sľubuje.

Svieži argentínsky vietor 

Z hráčov, ktorí zápas nedohrali do konca, sa najsilnejšie tlieskalo Maurovi Gonzalezovi, ktorý práve v pondelok oslavuje svoje devätnáste narodeniny. Technicky i kondične výborne vybavený Argentínčan znova ukázal, že jeho príchod patrí medzi tie najkvalitnejšie, ktoré za posledné obdobie majiteľ klubu do mužstva priniesol. V sobotu hral Mauro excelentne. Opäť na poste defenzívneho záložníka a opäť bezchybne. Jeho čísla vyjadrujúce pomer vyhraných súbojov sú oproti tým prehraným ďaleko väčšie. Vybojoval aj niekoľko stratených lôpt, v ich odoberaní pripomína štýl Mariána Hossu. Ruku na srdce, máloktorý futbalista by po dlhom šprinte, následnom súboji a odobratí lopty ešte dokázal celú akciu vyšperkovať milimetrovou tridsať-štyridsať metrovou prihrávkou. V našej lige naozaj málokedy vídané. A González to v tomto zápase ukázal hneď niekoľkokrát. Tento element hre belasých chýbal a nedá sa nevšimnúť, že jej veľmi pomohol. Argentínčanove okamžité kolmé pasy totiž dokážu absorbovať ako Priskin, tak Zreľák a samozrejme aj Róbert Vittek. Kanonier Slovana sa presadil v ďalšom zápase, avšak jeho neoceniteľné služby sú vidieť aj pri nakopávaných loptách, ktoré Vittek takmer vždy dokáže bezchybne predĺžiť na kolegov na hrote. Pri rýchlosti Priskina so Zreľákom, pričom sú obaja schopní ustáť aj súboj s obrancom, je toto ďalšia pozitívna zmena smerom vpred.

Gonzalez

Malý kúsok k dokonalosti

Slovan nastúpil v zápase proti Záhorákom s trojicou hrotových útočníkov. O podpore Gonzaleza sme už písali, prím však hrala naša desiatka s kapitánskou páskou na ruke. Marko Milinkovič bol jedným z najlepších mužov siedmeho kola vôbec, k úplnej spokojnosti a k najvyššej známke za umelecký dojem, mu chýbal azda iba strelený gól z hry. K nemu mal naozaj blízko. Dvakrát však jeho pokus zastavila žrď, raz v prvom a raz v druhom polčase. Zvyšné jeho pokusy zlikvidoval brankár. Okrem toho zásoboval spoluhráčov perfektnými prihrávkami a dominoval aj v súbojoch. Na čo sme u toho špílmachra neboli zvynutí bolo to, že sa pri defenzívnej časti vrátil dozadu šprintom. Pokrok v tomto smere je ale viditeľný už od jeho príchodu zo skúšky v Boltone. A pre Slovan a Marka to je iba dobre.

Obrana fungovala rovnako perfektne, ale ako to už býva, nikdy nebola a nebude perfektná. Aj hráči súpera totiž chcú dať gól a idú do zápasu s jediným cieľom. Už pod dojmom jasnej prevahy a veľkého náskoku prišla chybička aj tentokrát, predtým však najmä krajní obrancovia ukazovali veľmi dobré momenty. Výborne už po niekoľkýkrát zahral Podaný, so Skalicou to išlo aj Sekuličovi.

Podany

Summa summarum

S Trnavou aj so Skalicou bolo na hre mužstva vidieť, že prvky, ktoré sa snaží vštepiť tréner Papasviliou svojim zverencom, sa pomaly prenášajú k spokojnosti hráčov i divákov. Z kabíny ide naozaj pozitívna nálada a aj keď je nehmotná, je ju naozaj vidieť i cítiť. Hráči sú proste spokojní, najvernejší fanúšikovia, ktorí prišli na posledné zápasy tiež. Nespokojný je tréner, v tomto prípade však samozrejme  k našej radosti. Počas prestávky má mužstvo na čom pracovať a budeme nedočkaví, s akým prejavom sa predstaví v najbližšom zápase na pôde Žiliny. Chceli sme mu verejne tlieskať už po zápase s Trnavou, uvedomili sme si však, že by to bolo predčasné. Po sobote však už bez okolkov môžeme zakričať: Bravó páni!!!

Pridaj komentár