Slovanistky zdolali Cassoviu Košice druhýkrát v sezóne

BK Slovan vs. Cassovia Košice 71:58 (20:15, 30:7, 14:14, 7:22)

V ďalšom zápase nadstavbovej časti privítali hráčky Slovana v hale na Domkárskej košickú Cassoviu. Košičanky aj napriek piatkovej kalamite dorazili do Bratislavy o deň skôr. Hneď po vyhranom rozskoku sa belasé ujali vedenia, skóre otvorila Viktória Sholokhova. Košičanky kontrovali z protiútoku, ba čo viac mohli sa dostať do vedenia, ale bonusový trestný hod nepremenili. Slovan svojmu súperovi odskočil po trojke Lenky  Slezárikovej na 10:4. V 6. minúte už viedli belasé iba 10:9.  Už o minútu Slovan využil chyby  hostí, premenil protiútoky, čím viedol 14:9.  Prvú štvrtinu vyhrali Slovanistky 20:15, aj keď mohli 20:13, posledné dva body netaktickým faulom dve sekundy pred koncom súperovi darovali.

Druhá štvrtina rozhodla o osude zápasu. Slovan v nej pridával jeden kôš za druhým. V 11. minúte trojkou znížili Košičanky 18:22 z ich pohľadu. Slovan okamžite odpovedal rovnakou mincou, keď sa presadila Riecka. V 13. minúte po ďalších úspešných trojkových pokusoch už viedli belasé 33:18. Zatiaľ čo Slovanu trojky padali, Košičankám úplne odišla streľba, nielen tá za tri body. Skóre zápasu postupne narastalo, po najkrajšej akcii zápasu sa po ose Horonyová- Slezáriková – Riecka tešili domáce z vedenia 48:22.

Po prvom polčase sa zdalo, že sa diváci dočkajú populárnej stovky. Slovan sa pomalšie rozbiehal, postupne však navyšoval skóre.  V 24. minúte viedol Slovan 59:28, keď sa podarilo Cassovii skorigovať. Nasledovala hluchá pasáž, v ktorej diváci nevideli žiaden kôš na oboch stranách.  Domáci tréner Rakočevič dal v tretej štvrtine priestor aj hráčkam z lavičky. Hra sa vyrovnala, o čom svedčí aj skóre v tejto časti zápasu 14:14. Pred poslednou časťou Slovan viedol 64:36.

V záverečnej štvrtine sa Košice rozstrieľali, využívali svoje šance, ale ťažili z veľkých chýb a slabšej koncentrácie Slovana. Domáce hráčky s vedomím si svojho náskoku, často zakončovali svoje útoky po nepripravených pozíciách. Podobne ako v zápase so Šamorínom, bola ich slabinou streľba z trestných hodov. V zápase premeneli 14/24 pokusov. Naopak zaznamenali sedem úspešných trojok. Slovan prvýkrát skóroval v 32. minúte, keď svoj brejk premenila Hujsiová. Košice postupne znižovali v 37. minúte prehrávali 53:69!  Slovan reagoval oddychovým časom, počas ktorého domáci tréner povedal svojim zverenkyniam svoje. Slovan dokázal zaznamenať v záverečnej časti iba sedem bodov , vďaka druhej štvrtine dokázal Casssoviu zdolať o 13 bodov, čím zaznamenal veľmi dôležité víťazstvo.

Najlepšou strelkyňou na domácej strane bola Alexandra Riecka – 15 bodov, za Cassoviu zaznamenala 18 bodov  Katarína Timková.

Hlasy po zápase:

Danilo Rakočevič (tréner BK Slovan) : „Gratulujem babám, pre nás je to dôležitá výhra. Odohrali sme celkom dobrý zápas, nevyhli sme sa však chybám. Niektorým hráčkam, ktoré naskočili do zápasu z lavičky chýbala koncentrácia. V zápase sme dali priestor všetkým, aj tým, ktoré čakal zápas za B-čko proti Petržalke.“

Alexandra Riecka (hráčka BK Slovan) : „Zápas hodnotím pozitívne, vyhrali sme o 13 bodov, aj keď to mohlo byť lepšie. Tréner dal možnosť všetkým hráčkam, my sme zbytočne poľavili v koncentrácii, prišla aj únava. Našťastie sme si spravili v prvom polčase náskok.“