Slovan v prvom zápase nestačil na Ružomberok

MBK Ružomberok vs. BK Slovan Bratislava 68:56 (16:9, 13:19, 23:15, 16:13)

Basketbalová extraliga odštartovala prvými zápasmi v play off. Slovan v ružomberskej Koniarni podľahol favorizovanému Ružomberku o 12 bodov. Slovanistky nezachytili úvod zápasu, keď po prvej štvrtine prehrávali o sedem bodov. V druhej štvrtine  Slovan zlepšil streľbu , čoho výsledkom bol polčasový stav 29:28 v prospech domáucej „Ruže“. Slovan držal s favoritom zápasu hru, ten, ale v tretej časti Slovanu odskočil na deväť bodový rozdiel. Slovanistky sa snažili so zápasom niečo urobiť, ale skúsený súper z Liptova prekvapenie na svoj účet nepripustil.  Ružomberku nešla streľba za tri body, z 12 pokusov sa neujal ani jeden. Belasé dokázali z 20-tich pokusov premeniť štyri. Po prvom zápase vedie Ružomberok 1:0 na zápasy. Druhý zápas je na programe v stredu 4.3. o 18.00 v Dome športu.

Najlepšou strelkyňou domácich bola Lázárová, ktorá zaznamenala 16 bodov. Na strane Slovana, si pripísala na svoje konte 18 bodov Sholokhova.