Reakcia Slovana na sťažnosť Trnavy

Po zápase Dunajskej Stredy so Spartakom Trnava sa v médiach objavila fotografia, ako športový riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Richard Trutz mieri do šatne rozhodcov. ŠK Slovan reaguje na sťažnosť FC Spartak Trnava týkajúcu sa tejto medializovanej fotografie. Celú „kauzu“ klub vníma ako umelo vyvolanú s cieľom poškodiť meno klubu. Týmto sa vedenie belasých rozhodlo dôrazne vyvrátiť šíriace sa konšpiračné teórie.

„Spolu s ďalšími funkcionármi Slovana Bratislava sme navštívili zápas Dunajská Streda – Spartak Trnava. Je normálne, že si pozrieme zápasy svojich súperov, zvlášť, keď s Trnavou hráme dvakrát v tomto týždni. Rovnako na naše ligové duely chodia tréneri či funkcionári iných klubov, napríklad v sobotu bol na Pasienkoch trnavský tréner Nestor El Maestro. Po zápase som sa stretol s funkcionármi DAC i Spartaka, prehodili sme pár slov a rozlúčili sme sa. Pri odchode už z vyprázdneného štadióna, približne polhodinu po konci zápasu, som bol pozdraviť svojich bývalých dlhoročných kolegov a ako mi slušnosť káže, zaželal som im pekné sviatky. Hneď na to som sa s nimi rozlúčil a odišiel som zo štadióna,“povedal pre oficiálny web belasých športový riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Richard Trutz.

„Nechápem, prečo zainteresovaný klub hľadá senzáciu tam, kde nič nie je. Celé to vnímam ako určitú mediálnu hru zo strany daného klubu s cieľom zneistiť nás pred blížiacimi sa vzájomnými zápasmi. Návšteva kabíny rozhodcov pred či počas zápasu je pre mňa ako bývalého arbitra nemysliteľná a nikdy by mi ani len neprišlo na um, že by som tam v tom čase išiel. Bol som tam polhodinu po zápase a ten, kto urobil túto fotografiu, to musí dobre vedieť. Rázne odmietam akékoľvek špekulácie o ovplyvňovaní arbitrov. Jednak je tá predstava pre mňa nemysliteľná a navyše, musel by som byť doslova kúzelník a použiť stroj času, aby som niečo ovplyvnil tridsať minút po záverečnom hvizde. Mrzí ma, že niekto chcel byť zaujímavý a vytvára konšpiračné teórie s úmyslom poškodiť mňa, ale čo ma ešte viac mrzí, tak aj meno klubu. Nemôžem ovplyvniť kroky zainteresovaného klubu, ja však mám svedomie čisté a nemám problém sa obhájiť pred kompetentnými orgánmi SFZ,“ dodal Richard Trutz.

Na sťažnosť Trnavy zareagoval aj viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml. „Reakcia Trnavy ma včera prekvapila, bral som to ako nevydarený oneskorený prvoaprílový žart. V zápase bolo viacero sporných situácií, pričom podľa mojich informácií práve Dunajská Streda zvažuje podanie sťažnosti na výkon hlavného rozhodcu. Celé mi to príde smiešne a umelo vyvolané. Tiež som si osobne pozrel zápas v Dunajskej Strede a každý súdny človek uzná, že výkon rozhodcu absolútne nenasvedčuje týmto konšpiráciám. Mám dojem, že v Trnave je po prvej jarnej prehre cítiť veľký tlak na zisk titulu po 45 rokoch a preto hľadajú problémy všade naokolo, len nie u seba. Už k tomu nemám čo viac dodať, nás táto situácia nerozhodila a naďalej sa normálne pripravujeme na blížiace sa zápasy,“ vyhlásil viceprezident klubu Ivan Kmotrík ml.

V komentári na istom športovom portáli bol ŠK Slovan obvinený, že už „tri dni zaryto mlčíme.“ Ak si pán dotyčný redaktor pozrie fakty, tak Trnava informovala o svojej sťažnosti v pondelok v neskorých večerných hodinách. Reakcia nášho klubu tak prichádza hneď na nasledujúci deň po tom, ako sme zaregistrovali trnavskú sťažnosť. Pre budúcnosť odporúčame dobre si pozrieť fakty a až potom bezhlavo obviňovať a hľadať senzácie tam, kde nie sú

Pridaj komentár