Stanovisko Slovana k prestupu Andraža Šporara

Vedenie belasých vydalo stanovisko k prestupu Andraža Šporara.

Dnes slovenské médiá prevzali informácie z Portugalska, kde sa písalo o tom, že Slovan Bratislava a Sporting Lisabon údajne finalizujú prestup Andraža Šporara a hráč má už pred piatkovým ligovým duelom odcestovať do Lisabonu. K situácii sa pre fanúšikov vyjadril priamo generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml.

„Považujeme za potrebné reagovať, aby naši fanúšikovia i futbalová verejnosť vedeli, aká je skutočne situácia. Dnešné medializované informácie nie sú úplne pravdivé. Je pravda, že rokujeme so Sportingom Lisabon, ktorý vyvíja veľké úsilie o získanie Andraža Šporara. Situácia sa však mení z hodiny na hodinu a v tejto chvíli ešte neexistuje finálna dohoda o uskutočnení transferu. Nie sme tak blízko, ako informujú portugalské médiá, a to z dôvodu, že naše predstavy a predstavy Sportingu sú naďalej odlišné a vzdialené od seba. Máme jasne zadefinované požiadavky a podmienky, za akých budeme ochotní súhlasiť s prestupom a nevidíme žiaden dôvod, aby sme naše nároky znižovali. Ponuka, ktorú prijmeme, musí zodpovedať aktuálnej hodnote hráča,“ povedal pre klubový web Ivan Kmotrík ml.

„Interes o Andraža prejavujú aj kluby z iných krajín ako Anglicko, Španielsko či Francúzsko, len pred pár hodinami sme obdržali ďalšiu veľmi zaujímavú a serióznu ponuku. Z pohľadu ponúk sa už dostávame k sumám, ktoré by pre nás boli akceptovateľné. Posledná ponuka Sportingu však ešte nespĺňa naše predstavy, pričom odmietam potvrdzovať alebo dementovať sumu, ktorú zverejnili portugalské médiá, vzhľadom na prebiehajúce rokovania by to nebolo seriózne. Sme v rokovaní a uvidíme, čo prinesú najbližšie hodiny a dni. Andraž je stále hráčom Slovana Bratislava a na sústredení sa pripravuje na jarnú časť súťaže. Fanúšikov budeme informovať o vývoji situácie,“ pokračoval generálny riaditeľ klubu.

Klub z pohľadu športovej stránky urobil krok dopredu, s čím logicky súvisí aj otázka záujmu zahraničných klubov o nášho najlepšieho strelca i ďalších kľúčových hráčov. „Sme vo fáze, keď ako klub rastieme, no stále nie sme tam, kde by sme chceli byť. Ukázali sme, že vieme na Slovensko doviesť skutočnú kvalitu a vytvorili sme mužstvo, ktoré dosiahlo úspech aj v Európe. Takýchto hráčov budeme schopní dlhodobo udržať v prípade ešte vyššej podpory zo strany ľudí. Ak chceme rásť a posúvať sa ako klub ďalej, potrebujeme zvýšiť priemernú návštevnosť. Má to dva dôvody. Každý hráč chce hrať plným hľadiskom a fanúšik je ten, ktorý ho dokáže presvedčiť a udržať, čo viackrát v rozhovoroch povedal aj Andraž Šporar. Druhou stránkou sú financie, pretože klub pri vyššej návštevnosti získava vyššie tržby zo vstupného, ktoré dokáže použiť aj na udržanie takýchto hráčov, ktorí majú logicky vyššie nároky. V tejto sezóne nám ublížili aj tri zápasy za zatvorenými dverami, keď sme utrpeli veľké straty, no verím, že sme sa poučili a budeme ešte silnejší. Prajem si, aby fanúšikovia aj v jarnej časti svojimi návštevami ocenili výkony našich hráčov, podporili ich a ukázali, že má zmysel pokračovať v kariére práve v drese Slovana Bratislava,“ uzavrel Ivan Kmotrík ml.

Pridaj komentár