KHL so Slovanom zrejme potvrdená, Pro-Hokej čaká už len na podpis!

Aj keď si stále na definitívu musíme počkať, budúcnosť Slovan je už zrejme vyriešená! Podľa Vladimíra Paštinského, predsedu spoločnosti Pro – Hokej, ktorý k 31. augustu vo svojej funkcii končí, to potvrdilo stretnutie spoločnosti s funkcionármi Slovana. Takáto správa sa dnes objavila v istom bulvárnom médiu, my sme preto pátrali po jej pravdivosti.

„Máme pripravené dve varianty. Jedna je s desiatimi mužstvami a druhá s jedenástimi. Samozrejme si ktomu treba pripočítať nadstavbu,“ povedal pre SlovanPositive Vladimír Paštinský. Vo štvrtok na pravé poludnie sa totiž bude žrebovať nový ročník našej extraligy. „Pri desiatich mužstvách pôjdeme šesťkolovo, to znamená trikrát doma a trikrát vonku, a klasicky play-off a baráž,“ dodal.

Ohľadne účasti Slovana na žrebe nám Vladimír Paštinský prezradil: „My máme pripravené obe varianty a pri losovaní bude buď desať mužstiev, alebo jedenásť. Ráno o deviatej hodine máme ešte pred začiatkom tlačovej konferencie schôdzu, kde sa definitívne potvrdí počet účastníkov.“

Vedenie Slovana už má naozaj posledné hodiny na to, aby oznámil verejnosti, kde bude pokračovať v ďalšej sezóne. Definitíva stále nie je, ale slová Vladimíra Paštinského hovoria jasne: „Očakávam, že Slovan sa vyjadrí ešte dnes (tj. streda – pozn.red.). Ja som s funkcionármi v kontakte každý deň a čaká ma rozhovor s vedením aj okolo deviatej hodiny. Potvrdené nemám nič, to že mi niekto niečo povie, to ja nepovažujem za oficiálne stanovisko. Musím to mať na papieri čierne na bielom,“ uzavrel tému Paštinský.

Len pár minút po vyjadrení Vladimíra Paštinského prišiel s vyjadrením aj samotný klub na svojom oficiálnom webe..

„Vzhľadom na pokročilé štádium rokovaní so strategickým partnerom, ako aj pravdepodobnosť pozitívneho výsledku sa HC SLOVAN nezúčastní na žrebovaní základnej časti Tipsport Extraligy v sezóne 2015/16 a v najbližšom čase sa sústredí už iba na splnenie podmienok potrebných pre štart v KHL.

Vedenie HC SLOVAN Bratislava v týchto dňoch finalizuje rokovania s novým strategickým partnerom. Uzatvorenie dohody o partnerstve je predpokladom vysporiadania záväzkov klubu z predošlej sezóny, ako aj poskytnutia finančných garancií nevyhnutných pre pôsobenie klubu v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige v sezóne 2015/16.“

 

 

Pridaj komentár